Depilacja twarzy bez tajemnic. Jak skutecznie usuwać niechciane owłosienie z twarzy – wąsika lub brody? Depilacja w domu? Pozbądź się włosków z twarzy

Skuteczna depilacja twarzy jest prostsza, niż ci się wydaje. Zestawiliśmy dla ciebie zabiegi, które możesz samodzielnie przeprowadzić w domu oraz takie, na które warto udać się do salonu kosmetycznego. Jak zabrać się za depilację twarzy?

depilator

Włoski na twarzy nie są niczym niespotykanym wśród mężczyzn. Jednak gdy pojawiają się u kobiet, mogą być przyczyną wielu niedogodności. Widoczny wąsik, pojedyncze, ciemne włoski lub nawet duża ilość i gęstość jasnych włosów – owłosienie na twarzy jest niewątpliwie krępującym tematem wśród kobiet. Konieczna jest wtedy depilacja twarzy. Jak wybrać odpowiednią metodę, aby twarz pozostała ogolona na długo i nie było na niej widać żadnych śladów zarostu? 

Usuwanie owłosienia z twarzy – o czym należy pamiętać?

Niektóre kobiety decydują się na rozjaśnianie włosków na twarzy zamiast golenia. Taki zabieg może być skuteczny, jednak będziesz musiała go regularnie powtarzać. Co więcej, mogą pojawić się przebarwienia na twarzy. Niektóre substancje rozjaśniające działają też drażniąco na skórę. Z pewnością nie jest to zabieg zalecany do przeprowadzania na skórze opalonej i ciemnej karnacji.

Depilacja twarzy w domowym zaciszu powinna być zawsze wykonywana z zachowaniem podstawowych zasad higieny. Skuteczna depilacja twarzy możliwa jest na kilka różnych sposobów – każdy z nich ma swoje wady i zalety. Bez względu na to, który wybierzesz, pamiętaj, aby najpierw dokładnie oczyścić i odtłuścić swoją skórę. W przypadku domowych zabiegów usuwania owłosienia twarzy warto też wykonać najpierw peeling złuszczający martwy naskórek.

Jeżeli decydujesz się na depilację twarzy w domu golarką lub żyletką, używaj wyłącznie ostrzy nowych i ostrych. Pamiętaj też o odkażeniu twarzy po przeprowadzonym zabiegu. W ten sposób zmniejszysz ryzyko powstania stanów zapalnych i zaczerwienienia. Regularnie nawilżaj skórę twarzy, aby cieszyć się najlepszym efektem gładkiej skóry.

Depilacja twarzy w domu czy w salonie? Skuteczne metody depilacji niechcianych włosków

Wśród mężczyzn najpopularniejszym sposobem na usuwanie owłosienia z twarzy jest oczywiście zwykła golarka – jedno- lub wielorazowa. Ta bezbolesna metoda w większości się sprawdza, ponieważ szybko odrastające włoski u mężczyzn to nie problem. Za pomocą maszynki łatwiej też wystylizować brodę. Jednak jeżeli masz dość ciągłego golenia się, możesz rozważyć poniższe metody. Sprawdzą się one także dla kobiet, które borykają się z niechcianym, widocznym owłosieniem twarzy. Poznaj rodzaje depilacji.

  1. Usuwanie zbędnego owłosienia z twarzy pęsetą – możesz stosować tę metodę, gdy na twojej twarzy pojawia się niewiele włosków. Przy gęstym i dużym owłosieniu jest to po prostu niewygodne, ponieważ każdy włosek trzeba usuwać pojedynczo. Depilacja twarzy pęsetą daje dość długie efekty, jednak sam zabieg trwa długo i jest dość bolesny.
  2. Laserowa likwidacja owłosienia z twarzy – jest to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się włosków z twarzy lub innych obszarów ciała. Nie da się go wykonać samodzielnie i jest to dość kosztowne. Co więcej, aby uzyskać trwały efekt, trzeba powtórzyć zabieg depilacji twarzy kilkukrotnie. Plusem jest idealnie gładka skóra na długie lata. Depilacja laserowa nie uszkadza skóry i jest całkowicie bezpieczna.
  3. Depilacja woskiem – atut tej metody to dość długi efekt gładkiej, ogolonej skóry twarzy. Utrzymuje się on aż około 4-8 tygodni. Wosk trzeba najpierw odpowiednio ogrzać, a następnie nałożyć na owłosiony obszar. Na koniec przyklej do niego materiał i energicznie zerwij. Niestety, jest to metoda dość bolesna, ale bardzo skuteczna. Jest zdecydowanie tańsza niż laser i nie wymaga częstego powtarzania.
  4. Depilacja twarzy pastą cukrową – ten proces jest podobny do depilacji twarzy woskiem. Cukier jest jednak nieco mniej bolesny od wosku, ponieważ okleja jedynie włoski – nie przykleja się do skóry. Możesz aplikować go na zimno (bez pasków materiału) lub na ciepło (proces podobny jak przy użyciu wosku).
  5. Usuwanie włosków z twarzy maszynką lub nożykiem – największą wadą takiej metody likwidacji owłosienia z twarzy jest jej krótki efekt. Włoski na twarzy odrastają już po 1–2 dniach. Łatwo się przy tym zaciąć i spowodować zapalenie mieszka włosowego lub zakażenie skórne. Ewentualne podrażnienia są widoczne i bolesne. Atutem jest jednak niska cena i krótki czas wykonania.
Zobacz też:
Jak ogolić pachy – sprawdzone sposoby!

Jeżeli depilacja twarzy niewiele daje, twoje włosy są gęste i szybko odrastają, może to być związane z rozstrojeniem hormonów lub chorobą. W takim przypadku udaj się na konsultację do lekarza specjalisty, który ustali przyczynę problemu.

Depilacja twarzy wcale nie musi być tematem wstydliwym ani uciążliwym. Wypróbuj powyższe metody, aby znaleźć swoją ulubioną. Większość z nich pozwoli ci pozbyć się owłosienia na długo. Metody polegające na wyrywaniu włosków wraz z cebulką (np. depilatorem) są zdecydowanie skuteczniejsze, a co więcej – osłabiają korzenie. Po kilku takich zabiegach włoski na twarzy odrastają słabsze i rzadsze. Dzięki temu sama depilacja twarzy może być przeprowadzana coraz rzadziej, szybciej i mniej boleśnie.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: