Widoczne owłosienie rąk jest dość wstydliwym tematem wśród kobiet. Większość pań ma na rękach włoski jasne, cienkie, delikatne i dość słabo widoczne. Jednak czasem, na skutek genetyki lub zmian hormonalnych, mogą pojawić się ciemne, zauważalne włosy na rękach. Jest to dość rzadko spotykane i nietypowe. Dlatego pojawia się wówczas pytanie – czy można golić ręce? Jak powinna wyglądać depilacja rąk? Na szczęście golenie włosów na rękach wcale nie jest czymś niespotykanym, trudnym ani problematycznym – jeśli podejdziesz do tego właściwie.

Jak golić ręce?

Możesz wybierać spośród wielu różnych sposobów depilacji rąk. Niektóre kobiety decydują się na samodzielne golenie rąk, inne udają się w tym celu do gabinetu kosmetycznego. Wypróbuj różne opcje i sprawdź, które najlepiej sprawdzają się w twoim przypadku. Pamiętaj, że nie zawsze najtańsza opcja jest tą najlepszą – chociaż to samo tyczy się najdroższych metod. Golenie włosów na rękach jest sprawą indywidualną. Obserwuj reakcję swojego ciała na różne techniki depilacji. Sama będziesz wiedziała, co najbardziej ci służy.

Golenie rąk maszynką

Istnieje na to kilka rozpowszechnionych sposobów. Golenie rąk maszynką jest najtańsze. Zaletą tej metody jest łatwa dostępność maszynki i bezbolesny proces. Jednakże takie golenie rąk trwa długo, włosy szybko odrastają i trzeba od nowa powtarzać cały rytuał. Pamiętaj, aby zawsze zwilżyć włoski oraz samą maszynkę. Najlepiej użyj do tego specjalnej pianki do golenia, która zmiękczy strukturę włosa. Na końcu odkaź depilowany obszar – w ten sposób zapobiegniesz powstawaniu zapalenia mieszków. 

Depilacja rąk woskiem

Skuteczniejszym i trwalszym sposobem jest depilacja rąk woskiem. Aby wykonać ją samodzielnie w domu, potrzeba nieco wprawy. Za pierwszym razem depilacja dłoni lub ramion woskiem może okazać się trudna, bolesna i po prostu niewygodna. Jednak po kilkukrotnym powtórzeniu zabiegu woskowa depilacja ramion i dłoni stanie się dla ciebie znacznie prostsza. Dodatkowo osłabisz włoski – będą one odrastały słabsze i mniej zauważalne. Woskowa depilacja rąk jest też możliwa w salonie kosmetycznym.

Zobacz też:
Włosy na plecach. Depilacja pleców bez tajemnic – poradnik dla mężczyzn

Depilacja rąk depilatorem

Kolejnym domowym sposobem jest depilacja rąk depilatorem. To urządzenie pozwoli ci pozbyć się owłosienia rąk nawet na około 3 tygodnie. Zaletą tej metody jest to, że depilatora można używać wielokrotnie, a jego koszt nie jest duży. Jednakże ten sposób też wiąże się z wyrywaniem włosków, przez co jest dość bolesny i długotrwały. Depilacja przedramion tą metodą wiąże się też z ryzykiem wrastania kolejnych włosków oraz zapalenia mieszków włosowych.

Depilacja laserowa rąk

Najdroższym, ale też najbardziej skutecznym i bezpiecznym sposobem jest depilacja laserowa rąk. Ta nowoczesna metoda umożliwia ci trwałe depilowanie rąk. Zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie, aczkolwiek efekt będzie utrzymywał się przez długie lata. Laser oddziałuje na cebulkę i korzeń włosa – niszczy je nieodwracalnie. Wiąże się to z nieprzyjemnym uczuciem, które jednak łatwo zlikwidować dzięki żelom i nakładkom chłodzącym.

Nie wolno podchodzić do zabiegu trwałej depilacji przy jakichkolwiek chorobowych zmianach skórnych. Oparzenia słoneczne, rany i stany zapalne – to wszystko przeciwwskazania do wykonania depilacji. W takich przypadkach nie powinnaś też jednak depilować rąk na własną rękę. Przed przystąpieniem do golenia upewnij się, że twoja skóra jest na to gotowa – zdrowa i nieuszkodzona.

Depilacja rąk jest możliwa na różne sposoby. Różnią się one ceną i trwałością efektu gładkiej skóry. Najskuteczniejsza, a jednocześnie najbezpieczniejsza jest depilacja laserowa rąk. Nie zawsze jednak jest taka konieczność. W przypadku jaśniejszego owłosienia na rękach regularnie powtarzana depilacja rąk woskiem również może przynieść zadowalające efekty. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, co do wyboru metody – skontaktuj się z doświadczoną kosmetyczką.

Powiązane artykuły:
Zobacz też:
Owłosienie u mężczyzn – o czym świadczy jego intensywność? Jak radzić sobie, kiedy włosów na ciele jest za dużo