Depilacja laserowa bikini zapewni ci wygodę i komfort na stałe. Po serii zabiegów nie będziesz musiała się już więcej przejmować owłosieniem w wybranych partiach ciała. Dzięki temu zyskasz zadbany wygląd mimo braku poświęcania czasu na golenie się. Nim jednak wybierzesz się do salonu, poznaj przeciwskazania oraz przebieg całego procesu. Dzięki temu w trakcie nic cię nie zaskoczy!

Depilacja laserowa bikini – dlaczego warto?

W ciągu swojego życia człowiek depiluje się setki, jeśli nie tysiące razy. Pomyśl, ile zaoszczędzisz czasu, jeśli będziesz zmuszona do tego zaledwie kilkakrotnie! Na dodatek dzięki temu nie będziesz musiała obawiać się podrażnień, które mogą pojawić się w trakcie depilacji woskiem, lub zacięć, jakie często występują w trakcie golenia. Depilacja laserowa bikini to coś, na co warto postawić!

Początkowy koszt nie jest być może najmniejszy, ale warto się na niego zdecydować, ponieważ na dłuższą metę pozwoli ci na olbrzymią oszczędność. Nim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, koniecznie skontaktuj się ze specjalistą, który przeprowadzi z tobą wywiad i pomoże zdecydować, czy aby na pewno jest to zabieg dla ciebie.

Bikini – depilacja laserowa. Jakie są przeciwwskazania?

Każdy zabieg kosmetyczny ma swoje przeciwwskazania i depilacja laserowa bikini nie jest wyjątkiem. Na całe szczęście – jest ich naprawdę bardzo mało. Przede wszystkim nie mogą poddawać się jej:

  • kobiety w trakcie ciąży;
  • osoby z chorobami skóry, takimi jak bielactwo nabyte czy łuszczyca;
  • pacjenci stosujący leki lub preparaty światłoczułe, będący w trakcie kuracji;
  • osoby, u których od zabiegu depilacji za pomocą wosku lub depilatora minęło mniej niż cztery tygodnie.

Laser bikini – ceną musi być twój wstyd? Nie!

Wiele kobiet skrycie marzy o poddaniu się depilacji bikini, jednak ostatecznie nie decyduje się na zabieg z powodu poczucia wstydu. Dlatego musisz koniecznie uświadomić sobie, że nie ma w tym nic krępującego! 

Depilacja laserowa bikini jest jednym z najpopularniejszych zabiegów tego typu i profesjonaliści, którzy nią się zajmują, są przyzwyczajeni do wyglądu ludzkiego ciała. Nie musisz więc martwić się o to, że zostaniesz w jakiś sposób urażona czy wyśmiana. Kosmetolog powinien traktować swojego klienta z pełnym szacunkiem. Nie jesteś pewna, czy dobrze poczujesz się w trakcie zabiegu? Możesz najpierw porozmawiać z wybraną osobą.

Bikini depilacja laserowa – wybierz odpowiedni salon

Zanim wybierzesz się do salonu urody, w którym zostanie wykonany zabieg depilacji laserowej bikini, zbierz informacje na jego temat. Zwracaj uwagę nie tylko na ceny, ale także na opinie innych. Dowiedz się od koleżanek, jak wspominają wizytę w salonie, i przeczytaj znajdujące się w sieci opinie. Nigdy nie zapominaj o tym, aby rozmawiać z osobami, które mają wykonywać ci zabiegi. Kieruj się także intuicją. 

Postaw na osoby, które nie tylko są profesjonalne i mają nieposzlakowaną opinię, ale również te, z którymi po prostu dobrze ci się rozmawia. Zwróć też uwagę na to, jak wiele podobnych zabiegów wykonuje wybrany przez ciebie salon i w czym się specjalizuje.

Depilacja laserowa bikini – przygotuj się do zabiegu

Specjalista, u którego zdecydujesz się na zabieg, powinien dokładnie wyjaśnić ci, jak należy się do niego przygotować. Nie bój się zadawać takiej osobie pytań. Pamiętaj, że to przede wszystkim ty masz się czuć pewnie i komfortowo! 

Zobacz też:
Najlepsze plastry do depilacji

Zazwyczaj wymagane jest usunięcie włosów za pomocą maszynki w dniu zabiegu lub dzień przed nim. Ponadto konieczna będzie rozmowa z kosmetologiem, który wykluczy choroby oraz czynniki, które mogą być przeciwwskazaniami do zabiegu. Nie musisz obawiać się o to, czy będziesz mieć adekwatną bieliznę. Jeśli jest taka potrzeba, salon powinien dostarczyć ci jednorazowe stringi.

Depilacja laserowa bikini – jak wygląda zabieg?

Jest rzecz, którą chcą wiedzieć osoby z zaplanowaną depilacją laserową bikini – jak wygląda zabieg? Jeśli idziesz na zabieg prosto z pracy, zapytaj się, czy w salonie jest dostępny prysznic. Jeśli tak, możesz przed nim bez najmniejszego problemu się umyć. Zapewni to komfort zarówno tobie, jak i osobie wykonującej zabieg, o czym warto pamiętać. 

Następnie do ciała klienta przystawiany jest laser, a właściwie jego głowica, która wykonuje tzw. strzały. W ten sposób w głąb skóry wysyłane jest światło, które doprowadza do zniszczenia mieszków włosowych. 

Jak to się dzieje? Światło pochłaniane jest przez melaninę, która znajduje się właśnie w nich. Niestety, nie od razu wszystkie mieszki zostaną zniszczone. Z tego powodu jedno powtórzenie to właściwie zawsze zbyt mało.

Jak postępować po depilacji bikini?

Depilacja laserowa bikini może spowodować podrażnienie skóry. Z tego powodu po jej wykonaniu, specjalista powinien podać ci dokładne zalecenia pielęgnacyjne. Słuchaj ich uważnie, aby uniknąć nadmiernego bólu spowodowanego depilacją. 

Nie rezygnuj też z balsamu lub innego kosmetyku, który zostanie ci zalecony. Musisz pamiętać o odpowiednim nawilżeniu tego obszaru. Z uwagi na stan po laserze konieczne jest stosowanie sprawdzonego produktu, który kosmetolog dobierze specjalnie dla ciebie i twojego rodzaju skóry. W czasie kuracji nie stosuj swoich balsamów lub kremów, chyba że dostaniesz na to pozwolenie od osoby wykonującej zabieg.

Ile trwa seria zabiegów depilacji laserowej?

To, ile potrwa zabieg, zależy od tego, jak duży obszar ma objąć. Zwykle trwa on ok. 20-90 minut. Jeden zabieg to jednak zbyt mało, aby cieszyć się pełnym efektem, dlatego musisz przygotować się na ok. 5-8 spotkań co 5-8 tygodni. 

Z powyższych powodów o zabiegu warto pomyśleć pod koniec lata lub na początku jesieni, aby w okresie wakacyjnym móc cieszyć się piękną i zadbaną skórą, pozbawioną nadmiaru owłosienia. Zobaczysz, że depilacja laserowa bikini to coś, co naprawdę się opłaca! Musisz jednak dobrze zaplanować serię zabiegów wraz ze swoim kosmetologiem.

Depilacja laserowa bikini głębokie – cena

Zabieg depilacji laserowej zwykle można wykupić w serii zawierającej określoną liczbę powtórzeń. Zazwyczaj jest to tańsza i naprawdę opłacalna opcja. W końcu do pełnego efektu i tak będziesz potrzebować przynajmniej kilka spotkań! 

Jeśli chcesz wykonać zabieg pojedynczo, będziesz musiał zapłacić ok. 220-350 zł za jedno spotkanie z profesjonalistą. Jeśli z kolei wykupisz cały pakiet, może okazać się, że koszt jednego zabiegu będzie o kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt złotych niższy. Musisz w tym przypadku liczyć, że cena lasera bikini wyniesie ok. 1100-1500 zł za sześć zabiegów.

Depilacja laserowa bikini to świetny wybór dla każdego, kto chce cieszyć się pozbawioną owłosienia sylwetką na przykład na plaży. Czasem warto zabieg wykonać też dla własnego komfortu. Pamiętaj jednak, aby zaplanować go z wyprzedzeniem, zwłaszcza o wiele wcześniej niż urlop.Powiązane artykuły:
Archiwum: wrzesień 2021