Carrageenan – właściwości i zastosowanie substancji w kosmetyce

Carrageenan jest składnikiem wielu produktów kosmetycznych. Poza tym, że nadaje im odpowiednią konsystencję, wykazuje również działanie pielęgnacyjne. Dowiedz się więcej!

carrageenan

Carrageenan to substancja która może mieć pochodzenie roślinne lub syntetyczne. Jego rodzaj uzależniony jest od producenta. Zastosowana jako składnik kosmetyków pełni w nich podwójną rolę. Poza właściwościami pielęgnacyjnymi polegającymi przede wszystkim na zabezpieczaniu przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, nadaje również produktom odpowiednią konsystencję, chroniąc je przed rozwarstwianiem się.

Carrageenan i jego zastosowanie

Carrageenan to popularny emolient często wykorzystywany w produktach pielęgnacyjnych. Dzięki swoim właściwościom tworzy na powierzchni skóry oraz włosów ochronny film, zabezpieczający je przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych oraz nadmierną utratą wody. W kontakcie z włosami i skórą wykazuje działanie kondycjonujące. Carrageenan to substancja bogata w minerały, co sprawia, że jako składnik produktów pielęgnacyjnych przeznaczonych do włosów doskonale wzmacnia ich cebulki, głęboko je odżywiając, przez co w pozytywny sposób wpływa na ich wzrost i porost. Dodatkowo wygładza i wzmacnia strukturę włosów poprawiając ich wygląd.

Carrageenan jako składnik kosmetyków pełni w nich jeszcze jedną istotną rolę. Mianowicie odpowiada za utrzymanie ich prawidłowej konsystencji. Dzięki jego obecności kosmetyk nie rozwarstwiają się, zachowując stabilną strukturę.

Carrageenan to składnik wykorzystywany w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji skóry i włosów. Poza pielęgnacyjną funkcją, spełnia w nich rolę stabilizatora odpowiadającego za zachowanie ich prawidłowej struktury. Powiązane artykuły:
Zobacz też:  Cetrimonium Chloride – działanie, cechy, bezpieczeństwo
Anna Kwiatkowska
pasjonatka tematyki beauty, od zawsze na bieżąco z trendami w kosmetyce pielęgnacyjnej i make-upowej. Kocha modę. Jej najnowszą pasją jest zdrowe odżywianie, stara się też żyć coraz bardziej ekologicznie.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne artykuły w kategorii: Encyklopedia