Calcium gluconate – zastosowanie w kosmetyce

Calcium gluconate to jeden ze składników, często występujących w kosmetykach. Jego obecność w produktach kosmetycznych ma na celu przedłużenie ich trwałości. Dowiedz się więcej na jego temat!

calcium gluconate

Calcium gluconate to popularny składnik różnorakich produktów kosmetycznych oraz środków przeznaczonych do higieny. Jego główną rolą jest zapobieganie wysychaniu produktów po otwarciu opakowań w których się znajdują, co przedłuża ich przydatność do użytku.

Calcium gluconate – charakterystyka

Calcium gluconate to jeden ze składników produktów kosmetycznych, którego rolą jest zachowanie ich odpowiedniej konsystencji po otwarciu opakowania w którym są umieszczone. Zarówno kosmetyki, jak i produkty przeznaczone do higieny, jak na przykład pasta do zębów, po otwarciu tubki mogą wysychać, zwłaszcza w okolicy jej ujścia. Problem ten pozwala zniwelować Calcium gluconate, pomagając zachować prawidłową konsystencję produktu po jego otwarciu, co w bezpośredni sposób wpływa na przedłużenie jego trwałości do użycia. Powiązane artykuły:
Zobacz też:  Kwas octowy (acetic acid, kwas etanowy) – co to jest?
Monika Jankowska
Absolwentka Kosmetologii Klinicznej. Uważa, że świadoma, odpowiednia pielęgnacja i prowadzenie zdrowego stylu życia są niezbędne do zachowania dobrej kondycji na lata w dzisiejszych, coraz szybszych czasach. Prywatnie miłośniczka jogi, zdrowej kuchni i podróży do Azji.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne artykuły w kategorii: Encyklopedia