Butyl methoxydibenzoylmethane in. avobenzone to rodzaj filtra ochronnego, stosowanego przede wszystkim w produktach przeciwsłonecznych. Substancja ta pochodzenie syntetycznego posiada zdolność pochłaniania szkodliwego dla zdrowia człowieka promieniowania UV, a dokładniej UVA. Nałożona na skórę, zabezpiecza jej powierzchnię uniemożliwiając wnikanie w jej głąb promieni ultrafioletowych.

Butyl methoxydibenzoylmethane i jego zastosowanie w kosmetyce

Butyl methoxydibenzoylmethane to substancja pochodzenia syntetycznego, wykorzystywana w kosmetyce jako filtr chroniący przed negatywnym wpływem promieniowania ultrafioletowego. Dzięki swoim właściwościom butyl methoxydibenzoylmethane pochłania szczególnie szkodliwy dla skóry człowieka rodzaj owego promieniowania jakim jest promieniowanie UVA, stanowiąc skuteczne zabezpieczenie dla jego negatywnych następstw. Wśród nich wymienia się przede wszystkim fotostarzenie się skóry, rozwój chorób skóry, w tym również chorób nowotworowych, a także poparzenia i przebarwienia posłoneczne. 

Ze względu na swoje właściwości butyl methoxydibenzoylmethane wykorzystywany jest przede wszystkim w produktach przeciwsłonecznych, w których wraz z pozostałymi rodzajami filtrów stanowi skuteczne zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Stosowany w kosmetykach w zalecanych ilościach i nie przekraczającym norm stężeniu jest bezpieczny w użytkowaniu.

Butyl methoxydibenzoylmethane to filtr ochronny, zabezpieczający przed negatywnym skutkiem promieniowania UVA. Wykorzystywany przede wszystkim do produkcji produktów przeciwsłonecznych. Powiązane artykuły:
Archiwum: wrzesień 2022
Zobacz też:
Methylisothiazolinone (Metyloizotiazolinon) - działanie, cechy, bezpieczeństwo