Butyl methoxydibenzoylmethane – czym jest i jaką rolę pełni w kosmetykach?

Butyl methoxydibenzoylmethane to filtr przeciwsłonecznych wykorzystywany w produktach przeznaczonych do ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Poznaj jego działanie!

butyl methoxydibenzoylmethane

Butyl methoxydibenzoylmethane in. avobenzone to rodzaj filtra ochronnego, stosowanego przede wszystkim w produktach przeciwsłonecznych. Substancja ta pochodzenie syntetycznego posiada zdolność pochłaniania szkodliwego dla zdrowia człowieka promieniowania UV, a dokładniej UVA. Nałożona na skórę, zabezpiecza jej powierzchnię uniemożliwiając wnikanie w jej głąb promieni ultrafioletowych.

Butyl methoxydibenzoylmethane i jego zastosowanie w kosmetyce

Butyl methoxydibenzoylmethane to substancja pochodzenia syntetycznego, wykorzystywana w kosmetyce jako filtr chroniący przed negatywnym wpływem promieniowania ultrafioletowego. Dzięki swoim właściwościom butyl methoxydibenzoylmethane pochłania szczególnie szkodliwy dla skóry człowieka rodzaj owego promieniowania jakim jest promieniowanie UVA, stanowiąc skuteczne zabezpieczenie dla jego negatywnych następstw. Wśród nich wymienia się przede wszystkim fotostarzenie się skóry, rozwój chorób skóry, w tym również chorób nowotworowych, a także poparzenia i przebarwienia posłoneczne. 

Ze względu na swoje właściwości butyl methoxydibenzoylmethane wykorzystywany jest przede wszystkim w produktach przeciwsłonecznych, w których wraz z pozostałymi rodzajami filtrów stanowi skuteczne zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Stosowany w kosmetykach w zalecanych ilościach i nie przekraczającym norm stężeniu jest bezpieczny w użytkowaniu.

Butyl methoxydibenzoylmethane to filtr ochronny, zabezpieczający przed negatywnym skutkiem promieniowania UVA. Wykorzystywany przede wszystkim do produkcji produktów przeciwsłonecznych. Powiązane artykuły:
Zobacz też:  Arbutyna (Arbutin) - działanie, cechy, bezpieczeństwo
Monika Jankowska
Absolwentka Kosmetologii Klinicznej. Uważa, że świadoma, odpowiednia pielęgnacja i prowadzenie zdrowego stylu życia są niezbędne do zachowania dobrej kondycji na lata w dzisiejszych, coraz szybszych czasach. Prywatnie miłośniczka jogi, zdrowej kuchni i podróży do Azji.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne artykuły w kategorii: Encyklopedia