Wiele składników diety ma ogromny wpływ na naszą cerę. Żona słynnego dyrygenta, Agata Rubik, podzieliła się z fanami swoją historią dotyczącą wpływu mleka na cerę. Twierdzi, że odstawienie go niesamowicie wpłynęło na jej cerę. Jak się okazuje, dermatolodzy również potwierdzają, że spożywanie mleka ma duże znaczenie jeśli chodzi o problemy skórne.

Problemy Agaty Rubik

Moja cera była fatalna, próbowałam wszystkiego. Wydawałam kupę kasy na najlepszych dermatologów, na antybiotyki i przedziwne kremy. To był także okres, kiedy na śniadanie, obiad i kolację jadłam kilogramy nabiału

– pisze Rubik na Instagramie, prezentując odważne zdjęcia.

Dalej stwierdziła, że nikt jej wcześniej nie sugerował, że jej problemy skórne mogą mieć związek ze złą tolerancją białka krowiego. Żona dyrygenta dodała, że gdy tylko odstawiła produkty mleczne, problemy zniknęły w okamgnieniu.

Czy rzeczywiście mleko ma tak duży wpływ na cerę?

Jak się okazuje, eksperci z dziedziny dermatologii potwierdzają często zły wpływ spożywania mleka oraz produktów mlecznych na cerę. Szczególnie źle produkty tego typu wpływają na zmiany trądzikowe.

Problem stanowi kazeina oraz białko serwatkowe. Ich zawartość w naszej diecie może powodować zwiększone wydzielanie łoju, co pogarsza problemy skórne takie jak trądzik.

Co więcej, w produktach mlecznych znajdują się substancje hormonalne, które także źle wpływają na zmiany trądzikowe. Jeszcze ciekawszy jest fakt, że im mleko chudsze, tym gorzej. Najbardziej negatywny wpływ na cerę ma mleko odtłuszczone. Powodem jest najpewniej mniejsza zawartość estrogenów, które mogą przeciwdziałać rozwojowi trądziku.

Masz problemy z cerą? Zrezygnuj z mleka

Skoro zarówno lekarze, jak i pacjenci wskazują na możliwy duży wpływ obecności mleka i produktów mlecznych w diecie, na pewno nie zaszkodzi dokonać pewnych zmian w jadłospisie. Wykluczenie mleka i wspomnianych produktów na pewien czas może się okazać najlepszą decyzją.

źródła: Instagram, dietetycy.org.plPowiązane artykuły:
Zobacz też:
To koniec Uterqüe. Marka znika z rynku
Archiwum: kwiecień 2021