Wiemy już, jaki kolor będzie w tym roku dominował jeśli chodzi o barwę szminki do ust. Obserwacja mediów społecznościowych dowodzi, że w tym sezonie królować będzie pomarańcz!

Ten mocny kolor może dziwić. To tylko pozory. Gdy zdamy sobie sprawę z faktu, że od ponad roku w codziennych informacjach brakuje niemal zupełnie pozytywnych wiadomości, szybko zrozumiemy powód takiego trendu.

Energetyczny pomarańcz

Kolor pomarańczowy jest niezwykle mocny. Jednoznaczny, odważny i wyróżniający się. Usta tej barwy od razu przywodzą na myśl lato. Najwidoczniej sytuacja na świecie znajduje swoje odbicie w potrzebie poszukiwania radości i pełni życia. Taka właśnie jest szminka w kolorze pomarańczowym.

Eksperci branży kosmetycznej są przekonani, że ma to być też odpowiedź kobiet na zbliżający się najpewniej koniec pandemii. Praca w systemie zdalnym nas rozleniwiła i nie każda z nas miała ochotę robić sobie pełny, mocny makijaż. Nadzieja na zupełnie inne lato sprawia widocznie, że właśnie odważny makijaż będzie w tym roku najbardziej pożądanym.

Powstaje pytanie: czy ten trend mocnych, wyrazistych kolorów utrzyma się? Czas pokaże. Jedno jest pewne. Tego roku pomarańczową szminkę oglądać będziemy bardzo często.

Lato bez pandemii?

Wiele z nas czeka też na pewno na gorące lato, możliwość wyjazdu na wakacje i spędzenia przyjemnych, beztroskich chwil z przyjaciółmi w restauracji. Pomarańczowa szminka daje nadzieję, że marzenia o takich dniach w końcu się ziszczą i powrócimy do normalności.

za: wiadomoscikosmetyczne.comPowiązane artykuły:
Zobacz też:
Przez pandemię Polacy nadal mniej wydają na kosmetyki
Archiwum: kwiecień 2021