Uterqüe należy do hiszpańskiej grupy Inditex. Wieści na temat brandu są już przesądzone. Należące do niego sklepy niebawem zostaną zamknięte, choć asortyment nie zniknie.

Uterqüe niebawem przestanie istnieć

Uterqüe to hiszpańska sieciówka należąca do koncernu Inditex. Informację na temat podjętej przez właścicieli decyzji podał portal fashionbiznes.pl. Funkcjonująca na rynku od 2008 roku marka została skazana na likwidację.

Sieć sklepów jest obecna także w Polsce. Dostępne są u nas 4 punkty stacjonarne marki. Jak czytamy, ostatnie zakupy będzie tam można zrobić jeszcze w przyszłym roku.

Uterqüe kończy działalność. Co z asortymentem?

Z pewnością miłośniczki marki Uterqüe zastanawiają się, czy lubiany przez nie asortyment sieciówki po prostu zniknie. Okazuje się, że nie! Zostanie włączony do oferty Massimo Dutti. Jak informują media, wraz z zamknięciem punktów sieciówki, powstać w niektórych z nich mają punkty należące do innych sklepów z portfolio koncernu Inditex.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Inditex to niezwykle bogata grupa. Należą do niej sieci takie jak chociażby Zara, Bershka czy Pull&Bear. To sam dotyczy wspomnianej już marki Massimo Dutti, do której ma zostać włączony asortyment Uterqüe .

Źródło zdjęcia: Gpccurro via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Za: fashionbiznes.pl , stylzycia.radiozet.plPowiązane artykuły:
Archiwum: wrzesień 2021
Zobacz też:
Uber Eats dostarczy także kosmetyki. Niestety, jeszcze nie w Polsce