Możesz wykonać go w profesjonalnym salonie fryzjerskim lub w zaciszu własnego domu. Z pewnością świetnie się sprawdzi, jeśli twoje włosy są suche, szorstkie i pozbawione blasku. Sauna na włosy pozwoli ci je zregenerować, nawilżyć i odżywić. Na czym polega sauna na włosy? Komu polecany jest ten zabieg? Jakie efekty możesz uzyskać? Jak wykonać saunę na włosy we własnym domu? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu!

Czym jest sauna na włosy?

sauna na włosy - czym jest sauna na włosy

Czym jest sauna dla włosów? Jeśli twoje włosy są zniszczone i pozbawione życia, sauna parowa na włosy to idealne rozwiązanie. Nie da się ukryć, że na co dzień wykonujemy wiele zabiegów, które mogą zniszczyć kosmyki. Codzienne suszenie, prostowanie, kręcenie i inne stylizacje z użyciem wysokiej temperatury, a także koloryzacja i używanie różnych lakierów, pianek, które wysuszają włosy, z pewnością wpływa na nie bardzo negatywnie. Nie bez znaczenia jest także pogoda – zarówno promieniowanie słoneczne, jak i niskie temperatury mają niekorzystny wpływ na stan twoich włosów. Sauna do włosów to coś, co może rozwiązać twoje problemy. Sauna fryzjerska to świetny zabieg, którego celem jest oczyszczanie, odżywienie i regeneracja włosów. Urządzenie emituje parę wodną o temperaturze 40 stopni Celsjusza i przypomina stojącą suszarkę do włosów. Bardzo ważne jest użycie odpowiednich produktów, które będą dostosowane do twoich indywidualnych potrzeb. Chcąc wykonać saunę na włosy w domu, warto udać się do sprawdzonego salonu fryzjerskiego lub poprosić o radę swojego fryzjera, jeśli chodzi o dobór kosmetyków.

Sauna do włosów – na czym polega zabieg?

Jeśli chodzi o sauny do włosów, ich działanie polega na wytwarzaniu ciepła i wilgoci, dzięki czemu łuski włosów na skórze głowy się otwierają, a to umożliwia wnikanie w głąb włosa cennych składników odżywczych z użytych produktów. Możesz udać się na zabieg do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Doświadczony fryzjer dobierze odpowiednie kosmetyki, a ty usiądziesz pod specjalną kopułą, która przypomina suszarkę. Zabieg ten oczywiście będzie droższy niż domowa sauna na włosy. Zabieg trwa zwykle od 20 do 30 minut. Wszystko zależy od tego, jakie kosmetyki do sauny na włosy zostaną zastosowane. 

sauna na włosy - na czym polega zabieg

Czy sauna odżywi zniszczone włosy?

Kto powinien skorzystać z sauny na włosy? Tak naprawdę jest to zabieg dla każdego, kto pragnie jeszcze lepiej zadbać o swoje kosmyki. Nie da się zaprzeczyć, że piękne, długie i zadbane włosy są marzeniem każdej kobiety. Sauna na włosy to jeden z cenionych zabiegów pielęgnacyjnych. Jego zdecydowaną zaletą jest fakt, że możesz wykonać go w zaciszu własnego domu. To spowoduje, że twoje odżywcze kosmetyki do włosów będą miały jeszcze lepsze działanie. 

Sauna na włosy to zabieg dedykowany osobom, które mają zniszczone włosy, pozbawione blasku, szorstkie, łamiące się i po prostu potrzebujące głębokiego odżywienia. Zabieg ten sprawi, że składniki zawarte w odżywce czy masce wnikną głęboko w kosmyki.

Ozon dla włosów farbowanych

Ozonowanie włosów, które wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, jest świetnym rozwiązaniem także po wakacjach, kiedy kosmyki były narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Zdecydowanie powinny skorzystać z tej opcji także kobiety, które farbują włosy. Szczególnie dotyczy to włosów rozjaśnianych, podatnych na zniszczenia. 

Zobacz też:
Rozjaśnianie włosów w domu – poradnik jasny jak słońce! Co musisz wiedzieć?

Sauna na włosy – efekty zabiegu fryzjerskiego

Czego możesz się spodziewać, jeśli zdecydujesz się na saunę ozonową na włosy? Bez wątpienia efekty będą spektakularne, choć potrzeba do tego kilku zabiegów. Saunę na włosy warto stosować regularnie, aby przywrócić włosy do dobrej kondycji. Wspomniany zabieg sprawi, że będą one zregenerowane, nawilżone, odzyskają dawny blask, będą miękkie i gładkie, a także przestaną się łamać i wypadać. Korzyści te mówią same za siebie. Warto włączyć ten zabieg do swojej rutyny, jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne dla włosów. W tym celu można wykorzystać także kosmetyki nawilżające lub specjalne ampułki do sauny na włosy. Pamiętaj jednak, że produkt, który świetnie sprawdza się u koleżanki, nie musi być dobry również dla ciebie. Poznaj potrzeby swoich włosów i dopasuj do nich najlepsze kosmetyki. Jeśli połączysz je z sauną, uzyskasz wymarzone efekty. 

Odżywcza sauna na włosy w domu

Zdecydowanym plusem omawianego zabiegu jest fakt, że możesz wykonać go samodzielnie. Sauna na włosy w domu to bardzo prosta procedura, która pozwoli zwiększyć działanie twoich kosmetyków pielęgnacyjnych. Co ważne, nie potrzebujesz do tego żadnych specjalnych urządzeń. Oczywiście w sklepach są dostępne różne przyrządy do użytku domowego, jednak możesz poradzić sobie bez tego. Co będzie ci zatem potrzebne? Przygotuj miskę z gorącą wodą, ręcznik i wybrane kosmetyki do włosów. Pierwszym krokiem jest umycie włosów szamponem i spłukanie ich chłodną wodą. Następnie nałóż na nie odżywkę lub maskę i zwiąż na czubku głowy, jak najbardziej z przodu. Kolejny krok to nachylenie głowy nad miską z gorącą wodą – musisz równocześnie przykryć głowę z tyłu ręcznikiem. Jak widać, wykonanie sauny na włosy w domu to nic trudnego. 

sauna na włosy - odżywcza sauna na włosy w domu

Twoim problemem są zniszczone i przesuszone włosy? Codziennie suszysz włosy gorącym powietrzem, stylizujesz za pomocą lokówki lub prostownicy i lakieru do włosów? Z pewnością twoje włosy są pozbawione blasku, suche, szorstkie i łamliwe. Na szczęście rozwiązanie tego problemu jest dosyć proste. Możesz skorzystać z sauny na włosy. Ten zabieg odżywi twoje kosmyki i sprawi, że po myciu odzyskają dawny blask. Saunę na włosy możesz wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim lub w swoim domu. Opcja domowa jest znacznie tańsza, jednak w salonie fryzjerskim doświadczony specjalista z pewnością trafnie dobierze kosmetyki dopasowane do potrzeb twoich włosów. Niezależnie od twojego wyboru, sauna na włosy z pewnością wpłynie pozytywnie na ich kondycję.Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2021