Jak informuje „Forbes”, aż 28 proc. przychodów jakie osiągnęli polscy producenci kosmetyków dotyczy eksportu. Największy przychód odnotowała Global Cosmed Group – aż 365 milionów złotych.

Producenci kosmetyków osiągnęli 1,9 mld złotych przychodu

Jak czytamy dalej, w przypadku Global Cosmed Group przychód z eksportu stanowi aż 60 procent. To zdecydowanie więcej niż średnia w przypadku wszystkich dziewięciu największych firm.

Drugie miejsce w roku 2020 jeśli chodzi o wielkość przychodu zajęła Ziaja. Założone w 1989 roku przez Aleksandrę i Zenona Ziajów przedsiębiorstwo może się pochwalić przychodem w wysokości niemal 290 milionów złotych. Sprzedaż produktów za granicą stanowi tu 22 proc.

Ostatnie miejsce na podium przypadło w udziale firmie Eveline Cosmetics. Może się ona pochwalić przychodami na poziomie 238 milionów złotych. Osiągnęła też zysk powyżej 27 milionów. Tutaj eksport stanowił aż 70 proc. sprzedaży.

Producenci kosmetyków z Polski i ich przychód. Kto poza pierwszą trójką?

„Forbes” dalej podaje, że kolejne miejsca zajęły między innym Oceanic oraz Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris. Osiągnęły one przychód w wysokości odpowiednio 228 i 189 milionów złotych. Jeśli chodzi o eksport, w przypadku pierwszej firmy stanowił on 13 proc. sprzedaży, a u Dr Ireny Eris było to 30 procent.

Dane te dowodzą, że polskie kosmetyki stają się coraz bardziej popularne za granicą. Szczególnie wyróżniają się tu firmy takie jak Global Cosmed Group czy Eveline Cosmetics.

Za: “Forbes”, wirtualnekosmetyki.plPowiązane artykuły:
Zobacz też:
Rossmann będzie miał konkurencję. Dm drogerie markt wchodzą na polski rynek
Archiwum: wrzesień 2021