Wiele z nas ma po zimie problem z paznokciami. Niekorzystnie wpływają też na nie detergenty. Jest jednak kilka sposobów na to, aby przywrócić im dawny blask. To między innymi zdrowa dieta i stosowanie odpowiednich kosmetyków. Oto pięć porad, dzięki którym twoje paznokcie znów mogą być piękne.

Każda z nas chce mieć piękne dłonie. Czasem jednak codzienne czynności, takie jak zmywanie naczyń, niszczą płytkę paznokcia. Jej odbudowa zależy od tego, czy problem będziemy rozwiązywać stosując odpowiednie metody. Oto, na co powinnaś zwrócić uwagę.

Po pierwsze dieta

Rozdwajające się lub słabe paznokcie mogą oznaczać, że w twojej diecie brakuje pewnych witamin. Koniecznie zadbaj o to, aby była ona bogata w witaminy z grupy B, A oraz E. Ważne jest też niedopuszczenie do deficytu żelaza, cynku czy magnezu. Jeśli mimo stosowania odpowiedniej diety wciąż ten problem się pojawia, warto stosować odpowiednie suplementy, które wzmocnią płytkę.

Nie zapominaj o pielęgnacji

Paznokcie, tak jak włosy czy skóra, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Możesz je wzmocnić między innymi dzięki specjalnym wcierkom. Świetnie sprawdzi się chociażby olejek rycynowy. Trzeba też pamiętać o delikatnej pielęgnacji dłoni i paznokci oraz stosowaniu odpowiednich kremów. Zamiast samodzielnych zabiegów przy paznokciach warto też korzystać z usług wykwalifikowanej kosmetyczki.

Dbaj o dłonie!

Tym, co bardzo źle wpływa na skórę dłoni oraz paznokcie jest między innymi niska temperatura. Gdy na dworze wciąż jest jeszcze dość chłodno, nie zapominaj o noszeniu rękawiczek. Wychładzanie dłoni bardzo negatywnie wpływa na płytkę paznokcia.

Lakier. Co za dużo to niezdrowo

Malowanie paznokci to jeden z podstawowych zabiegów w celu upiększenia naszych dłoni. Nie należy jednak przesadzać. Aby płytka była zdrowa i można było zastosować różnego rodzaju olejki w celu odżywienia paznokci, trzeba robić przerwy w malowaniu.

Zobacz też:
Naukowcy potwierdzają: Nadużywanie kosmetyków może powodować endometriozę

Unikaj detergentów!

Tym, co szczególnie niszczy paznokcie, są różnego rodzaju detergenty. Płyny do mycia naczyń, podłóg czy szyb to wróg naszych dłoni. Dlatego zawsze stosuj specjalne rękawiczki ochronne w trakcie tych czynności. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć!

Odpowiednie dbanie o dłonie jest konieczne dla zachowania pięknych paznokci. Żadnej z powyższych reguł nie należy lekceważyć, jeśli zależy ci na zdrowych dłoniach. Ich wpływ z pewnością zauważysz, jeśli będziesz w tej kwestii konsekwentna.Powiązane artykuły:
Archiwum: kwiecień 2021