Jedna z najsłynniejszych polskich marek wraca do drogerii. Szafy kosmetyczne polskiej firmy już teraz znajdują się między innymi w drogeriach sieci Hebe.

Kosmetyki Inglota znów dostępne w drogeriach

Sytuacja pandemiczna wpłynęła na zmiany jeśli chodzi o kierunek rozwoju firmy. Zamiast tworzenia nowych salonów i stoisk firmy, Inglot ponownie sprzedaje swoje kosmetyki w drogeriach.

Grzegorz Inglot informuje, że obecnie firma posiada aż 110 punktów firmowych i 25 franczyzowych na samym tylko polskim rynku. Head of Marketing & PR, Board Advisor for Global Expansion dodaje, że teraz firma stawia na dywersyfikowanie portfela przychodów przez współpracę z partnerami multibrandowymi.

150 punktów w sieci Hebe

Wskazał tu między innymi na sieć Hebe, w której otwarty został już 150. punkt. Produkty polskiej marki są też dostępne w sprzedaży internetowej. Ponadto kosmetyki dostępne są chociażby w Notino i sieci Douglas. Rozwijana jest również sprzedaż przez kanały takie jak Allegro czy Empik – mówi Inglot.

W rozmowie z serwisem money.pl dr Zbigniew Inglot, który jest prezesem firmy, podkreślił, że okres pandemii jest najtrudniejszym w jego życiu zawodowym. Podkreślał, że pandemia całkowicie zmieni naszą rzeczywistość.

Obecnie Inglot jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek, której produkty można kupić na całym świecie. Jest obecna aż na 80 rynkach. Kosmetyki Inglot można kupić od USA, przez Chiny, aż po Australię i Brazylię.

Za: wiadomoscikometyczne.pl,money.pl

Źródło zdjęcia: Esmay de Olde via Flickr, CC BY 2.0Powiązane artykuły:
Archiwum: maj 2021
Zobacz też:
Krótkie cięcie będzie hitem wiosny. Sprawdź, jak wygląda "pixie bob"