Odpowiedni rytuał pielęgnacyjny to klucz do naturalnie pięknych, zdrowych włosów. Najważniejsze jest poznanie potrzeb swojego ciała. Jednak niektóre receptury piękna są uniwersalne i może skorzystać z nich każdy. Jedną z takich technik to plopping – metoda pielęgnacji włosów, która w ostatnich latach znacznie zyskała na popularności. Jej zalety to łatwość wykonania i świetne efekty. Skierowana jest raczej do włosów kręconych, ale możesz skorzystać z zalet ploppingu przy każdym rodzaju fryzury. Zastanawiasz się, jak to właściwie wygląda? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Na czym polega plopping?

Jest to wyjątkowo prosta i skuteczna metoda wydobycia lepszego skrętu włosów. Wykonuj plopping regularnie, a zauważysz piękniejsze loki i mniejsze puszenie się włosów. Rób to od razu po umyciu swojej głowy, przed pozostawieniem włosów do naturalnego wyschnięcia. Możesz też na sam koniec użyć suszarki z dyfuzorem. Połączenie tych dwóch metod sprawi, że twoje loki będą bardziej wyraziste i zadbane.

Najprościej rzecz ujmując, plopping to ręcznikowanie włosów. Właściwie najlepiej użyć do tego bawełnianej koszulki. Materiał ten jest znacznie bardziej przyjazny dla włosów. Chropowata i szorstka powierzchnia ręcznika nie sprzyja dobrej kondycji włosa po umyciu. Efekt podobny do koszulki uzyskasz też, używając specjalnego ręcznika lub turbanu z mikrofibry.

Plopping włosów – dla kogo?

Ta metoda domowej pielęgnacji skierowana jest do osób z kręconymi włosami. Nie znaczy to jednak, że musisz mieć na głowie afro, aby wypróbować ręcznikowanie. Plopping świetnie sprawdzi się też do włosów falowanych lub podatnych na skręt. Nawet proste włosy mogą na tym skorzystać. Plopping na proste włosy zapobiega puszeniu i nadaje fryzurze więcej objętości od nasady.

Ręcznikowanie sprawdzi się szczególnie dobrze, jeśli masz włosy cienkie i delikatne. Plopping unosi kosmyki od nasady i zapobiega ich szybkiemu opadaniu. W przypadku włosów kręconych, skręt stanie się lepiej zdefiniowany – już od samego czubka głowy.

Jak prawidłowo wykonać ręcznikowanie włosów?

Plopping możesz wykonać na noc lub w ciągu dnia, o ile masz do dyspozycji kilka godzin. Do wykonania zabiegu wystarczy ci zwykła, bawełniana koszulka. Możesz też zainwestować w specjalny turban lub ręcznik do ploppingu. Nie jest to jednak konieczne, aby uzyskać świetne efekty. Pamiętaj tylko, żeby nie używać zwykłego ręcznika frotte. Nie przyniesie on takich samych rezultatów, a w dodatku może uszkodzić strukturę twoich włosów.

Przed koszulkowaniem przygotuj grzebień z szerokim rozstawem ząbków i ulubione preparaty do pielęgnacji loków. Od pięknych, skręconych pasm dzieli cię teraz tylko kilka prostych kroków.

  1. Zacznij od umycia swoich włosów jak zwykle. Delikatnie odciśnij z nich nadmiar wody. Nie rób tego jednak gwałtownie. Nic na siłę – mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia. Użyj grzebyka, aby ostrożnie je rozczesać.
  2. Nałóż na całą długość włosów ulubioną odżywkę bez spłukiwania, olejek i/lub produkt definiujący loki. Pamiętaj, aby nie przesadzić z ilością. Nadmiar produktu sprawi, że włosy nie będą sprężyste i szybko przestaną wyglądać świeżo.
  3. Rozłóż koszulkę na płaskiej powierzchni przed sobą. Rękawy powinny być zwrócone w twoją stronę. Skieruj głowę w dół i ułóż koszulkę tak, aby jej dół dotykał twojego karku. Wszystkie włosy powinny znaleźć się na środku t-shirtu.
  4. Złap rękawki koszulki. Ściśnij je i zwiń w cienkie wałeczki. Koszulka powinna w całości przylegać do twojej głowy, a wszystkie włosy powinny być w środku.
  5. Zwiąż z tyłu głowy zawinięte rękawki. W ten sposób powinien powstać dość ciasny turban.

Trzymaj koszulkę na głowie przynajmniej przez 2-3 godziny. Możesz też zostawić ją na włosach przez całą noc. Bawełna z pewnością wchłonie większą część wilgoci. Jeśli jednak po ściągnięciu turbanu włosy nadal będą mokre – wysusz je suszarką jonizującą z dyfuzorem. Możesz też oczywiście pozostawić fryzurę do naturalnego wyschnięcia.

Plopping – włosy kręcone ci za to podziękują

Każda kobieta marzy o pięknym wyglądzie na co dzień. To nie tylko sposób na przypodobanie się innym. Wygląd i kondycja włosów wpływa też na samopoczucie, pewność siebie i radość z drobnych rzeczy. Stosuj plopping po każdym myciu, aby poczuć się lepiej ze swoimi naturalnymi lokami. Odkryjesz w ten sposób pełen potencjał swoich włosów!

Plopping w dużym stopniu eliminuje nieładne puszenie się fryzury. Jest to częsty problem włosów kręconych i porowatych. Reagują one na każdą zmianę otoczenia – wysokie temperatury, suchość, wilgoć. Świadoma pielęgnacja w połączeniu z ploppingiem pomoże ci temu zaradzić. 

Wykonuj ręcznikowanie regularnie, a zauważysz ogromną pozytywną zmianę w kondycji swoich włosów. Materiał koszulki wchłonie nie tylko wodę, lecz także nadmiar nałożonych przez ciebie kosmetyków pielęgnacyjnych. Dzięki temu twoje włosy wchłoną optymalną dla siebie ilość produktu i nie będą obciążone.

Plopping – sposób na piękne loki

Opinie użytkowniczek mówią same za siebie. Plopping to łatwy i tani sposób na lepsze wydobycie skrętu włosa. Obojętnie, czy masz gęste i zbite loki, czy delikatne fale – po regularnym ręcznikowaniu twoje włosy będą się lepiej układać. Zauważysz też ich nawilżenie i poprawioną kondycję. Koszulkowy turban sprawia, że środki do pielęgnacji fal lepiej wchłaniają się w strukturę włosa. Jeśli zachowasz systematyczność, możesz nawet zauważyć, że plopping trwale zmniejszył porowatość twoich włosów.Jak widzisz, plopping jest niebywale prosty do wykonania. Nie potrzebujesz do tego żadnych specjalnych urządzeń ani kosmetyków. Ręcznikowanie, a właściwie koszulkowanie, możesz wykonywać nawet bez żadnych produktów pielęgnacyjnych. Plopping po myciu głowy bez żadnych dodatków także sprawi, że twoje włosy będą lepiej się układać i mniej puszyć. Jeśli jeszcze nie próbowałaś tego sposóbu pielęgnacji – koniecznie zacznij! Efekt może cię pozytywnie zaskoczyć.