Wygląd cery w ogromnej mierze zależy od tego, co jemy na co dzień. Niedobór witamin i makroelementów wpływa na nią bardzo negatywnie. Dlatego chcąc zadbać o skórę twarzy, nie można poprzestać na samych tylko kremach i innych kosmetykach. Konieczna jest też odpowiednio zbilansowana dieta.

„Jesteś tym co jesz” – to zdanie z pewnością każdy z nas słyszał w swoim życiu niejeden raz. Jest w nim bardzo wiele prawdy. Od tego, jakie składniki znajdują się w twojej diecie, zależy bardzo wiele. Począwszy od wagi, przez samopoczucie, aż po wygląd cery.

Antyoksydanty – sprzymierzeniec twojej cery

Jest wiele składników, które mają ogromny wpływ na to, jak wygląda oraz w jakim tempie starzeje się twoja cera. Jednym z przykładów są chociażby antyoksydanty. Chronią one skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV i działają przeciwzapalnie.

W jaki sposób dostarczać ich w diecie? To akurat bardzo proste. Bardzo wiele znajdziesz ich chociażby w zielonej herbacie. Antyoksydanty są też obecne w kawie. Warto jednak wówczas suplementować magnez, który kawa niestety wypłukuje.

Uelastycznij skórę twarzy – dbaj o odpowiedni poziom krzemu oraz cynku

Niezbędnymi dla skóry elementami, które muszą znaleźć się w zdrowej diecie są też krzem oraz cynk. Ich niedobór może doprowadzić do zwiotczenia cery. Odpowiedni poziom krzemu oraz cynku działa też dobrze przeciwko cellulitowi.

Krzem znajdziesz chociażby w bananach czy kaszy gryczanej. Chcąc z kolei zapewnić odpowiedni poziom cynku, jedz orzechy oraz fasolę. Dobrym jego źródłem jest także mięso.

Nie zapominajmy o witaminach

Dla zdrowej cery niezbędne są też oczywiście witaminy. Przede wszystkim te z grup A, B oraz C. Te pierwsze znajdziesz między innymi w wątróbce czy jajach. Duże ilości witaminy B zawierają łosoś oraz pestki dyni czy słonecznika. Odpowiedni poziom witaminy C zapewnisz organizmowi jedząc cytrusy czy natkę pietruszki.

Zobacz też:
Nieprzemijająca uroda Izabeli Trojanowskiej. Jaki jest jej sekret?

Zdrowa i piękna cera to cel każdej kobiety, która chce dbać o swój wygląd. Osiągnięcie najlepszych rezultatów jest możliwe tylko wtedy, kiedy oprócz stosowania kosmetyków zadbamy także o odpowiednią dietę. Układając ją warto skonsultować się z dietetykiem. Jeśli wolisz zrobić to sama, zadbaj aby znalazły się w niej wskazane przez nas produkty.

za: poradnikzdrowie.plPowiązane artykuły:
Archiwum: kwiecień 2021