Gładka, piękna i jędrna skóra to marzenie każdej kobiety. Codzienną pielęgnację warto wspomóc profesjonalnym zabiegiem kosmetycznym. Popularnym zabiegiem jest peeling wodorowy, który pomaga dokładnie oczyścić skórę oraz znacznie zredukować oznaki starzenia. Na czym polega i jakie daje efekty?
Co to jest peeling wodorowy?
Peeling wodorowy to bezinwazyjny zabieg oczyszczania twarzy. Regularnie wykonywany pozwala skutecznie usunąć nagromadzone na skórze sebum, resztki kosmetyków i zanieczyszczeń środowiskowych. Wodór neutralizuje wolne rodniki, dzięki czemu spowalnia proces starzenia się skóry. Dodatkowo peeling wodorowy złuszcza zrogowaciałe warstwy naskórka, dzięki czemu skóra staje się miękka, gładka oraz wyraźnie elastyczna. Peeling wodorowy można wykonywać o każdej porze roku bez konieczności późniejszej rekonwalescencji.
Peeling wodorowy – jak wygląda zabieg?
Oczyszczanie twarzy metodą wodorową to całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny zabieg, który wykonuje się w gabinecie kosmetycznym. Kosmetolog używając specjalnej głowicy ze strumieniem wodnym, oczyszcza skórę, usuwając z jej głębokich warstw nadmiar serum oraz innych zanieczyszczeń, który ciężko się pozbyć podczas codziennej pielęgnacji. Ze względu na swoje działanie zabieg nazywany jest także „odkurzaczem na wągry”. Uzupełnieniem oczyszczania jest aplikacja ampułki nawilżającej, napinającej lub do cery naczynkowej.
Efekty wodorowego oczyszczania twarzy
Peeling wodorowy zapewnia widoczne efekty już po pierwszym zabiegu. Obecny w wodzie aktywny wodór znacząco poprawia stopień nawilżenia skóry, zmniejsza stan zapalny oraz pozostawia cerę widocznie gładszą. Do najważniejszych efektów zabiegu oczyszczania wodorowego należą:
- poprawa nawilżenia skóry;
- widoczna korekta zmarszczek;
- zmniejszenie stanu zapalnego;
- redukcja przebarwień;
- poprawa napięcia i elastyczności cery;
- odprężenie i rewitalizacja skóry.
Peeling wodorowy – wskazania
Peeling wodorowy polecany jest wszystkim, którym zależy na młodym i zdrowym wyglądzie skóry. To zarówno skuteczna profilaktyka przeciwstarzeniowa, jak i sposób na rozwiązanie innych problemów z cerą. Peeling wodorowy polecany jest osobom ze skórą:
- trądzikową lub tłustą (łojotok);
- naczynkową (pajączki, rumień);
- wiotką (cienka skóra pozbawiona blasku);
- z oznakami starzenia (utrata elastyczności, zmarszczki).
Przeciwwskazania do zabiegu
Peeling wodorowy należy do jednej z najbezpieczniejszych metod oczyszczania skóry. Mała inwazyjność sprawia, że istnieje niewiele przeciwwskazań do wykonania oczyszczania wodorowego. Są to:
- choroby skóry
- uszkodzenie naskórka
- choroby nowotworowe
- ciąża lub karmienie piersią
- rozrusznik serca lub implanty
- nadwrażliwość elektromagnetyczna
Jakie korzyści daje zabieg oczyszczania wodorowego?
Peeling wodorowy umożliwia aktywnym cząsteczką wodoru dotarcie w głąb skóry, dzięki czemu pozostawia ją maksymalnie oczyszczoną i odświeżoną. Taki efekt nie jest możliwy do osiągnięcia podczas codziennej pielęgnacji. Głębokie oczyszczanie skóry zapewnia lepsze wchłanianie kosmetyków oraz reguluje proces wytwarzania się sebum. Dodatkowo zabieg usuwa zrogowaciały naskórek oraz długofalowo neutralizuje wolne rodniki.
Peeling wodorowy – bezpieczny i skuteczny
Peeling wodorowy to nieinwazyjna i w pełni bezpieczna metoda oczyszczania skóry. Zabieg jest również bardzo skuteczny. Perfekcyjnie oczyszczone wągry i pory stają się wyraźnie dotlenione, co sprzyja neutralizacji wolnych rodników, mniejszemu wytwarzania sebum oraz ujednoliceniu koloru skóry. Zabieg można wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym o każdej porze roku. Efekty zabiegu są widoczne od razu, a skóra nie wymaga rekonwalescencji.