Nadmiar tkanki tłuszczowej w dolnych partiach brzucha może pojawić się z wielu przyczyn. Bardzo często występuje u kobiet po ciąży, ale nie tylko. Obwisły brzuch stanowi duży problem dla osób, które się z nim borykają – m.in. jest powodem, dla którego panie nie chcą wychodzić na plażę w dwuczęściowym stroju, czy unikają współżycia z partnerem, co niekorzystnie wpływa na relacje. Na szczęście ten defekt można usunąć! Przeczytaj najpierw, skąd się bierze obwisły brzuch. 

Obwisły brzuch i jego najczęstsze przyczyny

Postanowiłeś zrzucić nadprogramowe kilogramy w bardzo krótkim czasie? Zatem musisz nastawić się na to, że później możesz zmagać się z problemem obwisłego brzucha. Utrata wagi jest jedną z najczęstszych przyczyn tego typu niedoskonałości. Występuje zwłaszcza wtedy, gdy tracisz więcej niż 0,7–1 kg na tydzień. 

Obwisły brzuch to defekt estetyczny, który pojawia się również wskutek garbienia się, u kobiet po ciąży, a także u osób starszych. Bywa, że ma charakter dziedziczny lub chorobowy. 

Nadmiar skóry na brzuchu – czy konieczne są specjalne zabiegi?

Jeśli obwisły brzuch stanowi dla ciebie duży problem i chcesz go skutecznie usunąć, to wiedz, że niekoniecznie musisz decydować się na profesjonalne zabiegi. Możesz najpierw wypróbować domowe sposoby. 

Dieta

Przede wszystkim dieta – staraj się odpowiednio nawadniać organizm, czyli pij przynajmniej 2 l wody dziennie oraz zamień 3 obfite posiłki w ciągu dnia na 5 małych. Zadbaj o to, aby często sięgać m.in. po owoce, warzywa i węglowodany złożone. 

Aktywność fizyczna

Równie skuteczne są ćwiczenia na obwisły brzuch. W ciągu dnia poświęć nieco czasu na wzmocnienie mięśni brzucha i wyeliminowanie tłuszczu. Możesz wykonywać m.in. brzuszki, siady i skłony.

Zobacz też:
Jak pozbyć się cellulitu na udach? Które metody walki z pomarańczową skórką są najbardziej skuteczne?

Pielęgnacja

Sprawdzoną metodą na pozbycie się obwisłej skóry na brzuchu jest także pielęgnacja. Sięgaj po dobrej jakości kosmetyki – balsamy, mleczka, kremy i oliwki. Uzupełnieniem mogą być masaże. Dbając o te wszystkie kwestie, już niedługo zauważysz doskonałe efekty!

Jakie są zabiegi na obwisły brzuch?

Niestety nikt nie da ci gwarancji, że domowe sposoby na obwisły brzuch sprawdzą się w twoim przypadku. Jeśli nie dadzą ci oczekiwanych efektów, to rozważ specjalne zabiegi. Jednym z lepszych jest laseroterapia – najczęściej wykorzystuje się laser frakcyjny CO2. Możesz zdecydować się również na termolifting czy lipolizę. Na rynku znajdziesz mnóstwo zabiegów gwarantujących, że obwisły brzuch odejdzie w zapomnienie. Jeśli jesteś zdecydowany, to wybierz sprawdzoną klinikę oferującą tego typu usługi i umów się na konsultację!

Dowiedziałeś się już, skąd się bierze obwisły brzuch. Pamiętaj, że absolutnie nie powinien być to powód do wstydu, aczkolwiek najważniejsze jest to, abyś czuł się dobrze sam ze sobą, dlatego, jeśli nadmiar tkanki tłuszczowej w dolnych partiach brzucha ci przeszkadza, to nie wahaj się go zlikwidować.Powiązane artykuły:
Archiwum: sierpień 2022