Sama fryzura jest niezwykle seksowna, a jednocześnie elegancka. Bardzo łatwo ją zrobić, nie wymaga to dużo czasu, a rezultat jest fenomenalny. Kiedyś mokra włoszka wykonywana była jedynie na kręconych włosach, obecnie jednak także miłośniczki prostych włosów mogą wykonać je w wariancie bez loków. Mokra włoszka to fryzura, która imituje niedosuszone włosy po kąpieli. Zobacz, jak uczesać się na mokrą włoszkę na włosach kręconych i prostych.

Czym jest fryzura mokra włoszka?

Uczesanie na mokrą włoszkę polega na stworzeniu wrażenia wilgotnych pasm przypominających te, z którymi wychodzi się spod prysznica. Decydują się na nie przede wszystkim posiadaczki długich i półdługich włosów. Jeszcze jakiś czas temu stylizacja ta kojarzyła się jedynie z lokami, ale obecnie robi się ją także na prostych włosach. Najważniejsze jest odbicie u nasady i dodanie nieco objętości, by nie stworzyć zupełnie płaskiego wrażenia, a jednocześnie by rezultat był jak najbardziej naturalny. Co ciekawe, lata świetności tego uczesania przypadają na lata 80. i 90. ubiegłego wieku, ale przecież moda wraca! Wśród gwiazd trend ten można zobaczyć między innymi u Seleny Gomez czy Kim Kardashian.

Kosmetyki do stylizacji włosów, które przydarzą się przy tym uczesaniu

Przede wszystkim przyda się stary, dobry żel lub pianka. Sprawdzi się także pasta. Tymi produktami potraktuj pasma na samym początku, bezpośrednio po umyciu. Po wysuszeniu skorzystaj ze sprayów nadających błysku, które pozwolą na idealne, wilgotne wykończenie. Nie będzie tu tak naprawdę potrzebny już lakier, bo wszystkie wymienione kosmetyki mają działanie utrwalające.

Zobacz też:
Krótkie fryzury po 50. – oto zestawienie modnych fryzur damskich dla kobiet dojrzałych! Fryzury krótkie dla 50 latki nie muszą być nudne!

W jaki sposób stworzyć efekt mokrych włosów samodzielnie?

Jeśli chcesz stworzyć to uczesanie w wersji z lokami, będziesz potrzebować przede wszystkim żelu lub pianki utrwalającej.

Najpierw umyj włosy tak jak zwykle, po czym nałóż na nie wygładzającą odżywkę i spłucz ją. Wyciśnij z nich wodę za pomocą ręcznika, ale nie susz ich. Następnie nałóż na kosmyki żel do lub piankę utrwalającą, dociskając pasma do głowy, by utworzyły się delikatne loki. Po tym włosy należy normalnie wysuszyć suszarką, ale nie czesać ich. Wręcz przeciwnie, warto je zmierzwić i co jakiś czas dociskać do głowy. Na koniec można spryskać lub nałożyć odżywkę nabłyszczającą.

Mokra włoszka na prostych włosach

Z kolei w przypadku chęci uzyskania mokrej włoszki na prostych włosach, pierwsze kroki związane z myciem są dokładnie takie same jak w przypadku włosów kręconych. Po podsuszeniu kosmyków ręcznikiem pasma trzeba podzielić na małe partie, po czym nałożyć na nie piankę lub żel. Tutaj konieczne będzie zawinięcie włosów na wałki. Następnie można przejść do suszenia lub poczekać, aż włosy same wyschną np. przez noc. Po zdjęciu wałków loki spryskuje się produktem nabłyszczającym i ewentualnie dodaje się nieco więcej żelu czy pasty do włosów. I to wszystko! Sama więc widzisz, że to naprawdę łatwe i szybkie rozwiązanie, które pozwoli ci wyglądać intrygująco i modnie. Fryzura będzie dość sztywna za sprawą środków utrwalających, jednak jeżeli chcesz, aby uczesanie to rzeczywiście wyglądało na wilgotne, nie ugniataj włosów i nie pozbywaj się resztek żelu czy pianki.

Mokra włoszka po raz kolejny wróciła do łask i obecnie jest to jedna z najpopularniejszych fryzur. Sprawdzi się zarówno na włosach kręconych, jak i prostych. Warto wiedzieć, że jeśli jesteś posiadaczką prostych włosów, najlepiej je wycieniować, by końcowy rezultat był dokładnie taki, jakiego oczekujesz. Inaczej fale mogą po prostu się nie trzymać, bo będą ciągnąć do dołu, a to będzie wyglądać mało estetycznie. 

Zobacz też:
Jajko na włosy – czy sposób naszych babć działa na zniszczone włosy również dzisiaj?
Powiązane artykuły: