Co to jest akupresura i jak działa mata do akupresury? 

W wielkim skrócie, akupresura polega na mniej lub bardziej odczuwalnym masażu poszczególnych partii ciała. Dzieje się to za sprawą uciskania konkretnych miejsc na ciele, co w rezultacie pobudza organizm do samoleczenia. Jest to metoda całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna – może z niej korzystać praktycznie każdy. Co najważniejsze, masaż akupresurowy można wykonać w swoim domowym zaciszu, parku czy ogrodzie. Do tego celu potrzebna jest nam jedynie mata do akupresury i dobre chęci. 

Mata do akupresury to nic innego jak mata z kolcami, które są przymocowane w mniejszej lub większej odległości od siebie. W zależności od wybranego przez nas rodzaju maty, kolce mogą mieć różny stopień ostrości. Dlatego przy wyborze produktu, kluczowe jest określenie, na jakim poziomie akupresury jesteśmy: początkującym, średniozaawansowanym czy zaawansowanym. Dla każdej z tych grup, odpowiedni będzie inny rodzaj maty tak, aby stopniowo przyzwyczajać ciało do bólu i intensywności masażu. Lekkie zaczerwienienia czy wgłębienia na skórze są zupełnie naturalnym zjawiskiem po użyciu maty – znikają bardzo szybko i nie należy się nimi przejmować. 

Korzyści maty do akupresury:

Masaż matą do akupresury przynosi cały szereg korzyści dla naszego organizmu pod warunkiem, że jest on wykonywany regularnie.   

Co daje nam masaż?

 • zmniejszenie różnego rodzaju dolegliwości bólowych (w tym bólu kręgosłupa), 
 • lepsze zasypianie i jakość snu, 
 • poprawę zbyt wolnej przemiany materii, 
 • energię do działania, 
 • poprawę krążenia krwi i uczucie ciepła podczas masażu, 
 • lepsze samopoczucie (zwiększenie poziomu endorfin w organizmie), 
 • pomoc w walce ze stresem, 
 • odprężenie i relaks, 
 • wzmocnienie układu nerwowego i oddechowego,
 • rozluźnienie napiętych mięśni, 
 • dotlenienie organizmu, 
 • ujędrnienie i uelastycznienie skóry. 
Zobacz też:
Tatuaż wilk – jaka jest jego symbolika? Poznaj najpiękniejsze wzory dla każdego

Przykłady mat do akupresury: 

Przykłady mat do akupresury

Akumaty to nasze faworyty wśród dostępnych na rynku mat do akupresury. Odznaczają się wysoką ostrością kolców, dzięki czemu zapewniają maksymalnie intensywny masaż całego ciała. Działają nie tylko na plecy, ale również na całe ciało (w tym nogi i stopy). W zestawie oprócz maty z kolcami, znajduje się poduszka do akupresury, która skutecznie działa na trudniej dostępne miejsca, np. szyję, kark czy stopy. Dodatkowo np. Akumata ECO wykonana jest z naturalnych materiałów, co jest z pewnością znaczącym kryterium przy wyborze idealnego produktu dla siebie. Maty te, posiadają liczne certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość i skuteczne działanie. Każdy z nas powinien mieć taki produkt w domu! 

Mata do akupresury z poduszką – gdzie najlepiej kupić?

Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele mat do akupresury. Kolor, długość, ostrość kolców czy materiał wykonania – to tylko nieliczne cechy odróżniające maty od siebie.

W ostatnim czasie, bardzo popularne stało się kupowanie przez Internet – chociażby dlatego, że jest to szybkie i wygodne. Matę do akupresury również można zakupić w wielu sklepach internetowych. Podczas takiego zakupu, należy jednak zwrócić uwagę na doświadczenie, jakie posiada sklep w dziedzinie akupresury oraz na jego asortyment. Najlepszą opcją jest zakup maty u producenta, który sam ją zaprojektował i posiada wszystkie informacje na jej temat. Unikniemy w ten sposób niskiej jakości produktu lub co gorsza “podróbki”. 

Szeroki wybór sprawdzonych mat do akupresury znajdziesz na stronie Akumata, gdzie wybierzesz coś idealnie dopasowanego do siebie. Troska o własne zdrowie i dobre samopoczucie powinna być dla nas priorytetem. Dlatego nie zastanawiaj się, tylko zakup matę do akupresury i ciesz się dobrym zdrowiem oraz samopoczuciem!

Powiązane artykuły:
Zobacz też:
Mikrobiom. Czym jest i jak o niego zadbać?