Znamy już decyzje rządzących na temat dalszych obostrzeń związanych z rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce. Niestety, nie ma dobrych wieści dla właścicieli salonów kosmetycznych oraz fryzjerskich. Zamknięte pozostają też hotele czy restauracje.

Trudna sytuacja szpitali. Lockdown jeszcze potrwa

Minister Zdrowia poinformował dziś w trakcie briefingu prasowego, że w dalszym ciągu mamy do czynienia z bardzo dużą ilością nowych zakażeń. Tylko ostatniej doby potwierdzono ich aż 21 tysięcy. Bardzo wysoka jest też liczba zajętych łóżek w szpitalach, również respiratorowych.

W związku z rozwojem epidemii, rządzący zdecydowali się na przedłużenie obostrzeń. Najtrudniejszą sytuacją zdaje się mieć branża hotelarska, która zamknięta pozostanie aż do końca majówki włącznie.

Zgodnie z decyzją rządu, większość obostrzeń, które funkcjonowały do tej pory, zostanie przedłużona aż do 25 kwietnia. Dotyczy to także salonów piękności czy zakładów fryzjerskich, które zamknięte zostały już wcześniej.

Sytuacja branży jest dramatyczna!

Dane na temat sytuacji branży kosmetycznej są niezwykle niepokojące. Jak informuje serwis money.pl, niemal 60 proc. właścicieli salonów rozważa co najmniej zawieszenie działalności, a nawet jej zamknięcie. W sieci pojawia się mnóstwo ogłoszeń o sprzedaży tego typu firm.

Country Manager Poland w Booksy Łukasz Szymak stwierdził w rozmowie z serwisem:

Obecna sytuacja w branży jest dramatyczna. Jedyny przychód, jaki salony mogą generować dzisiaj, to doradztwo online lub vouchery, które pomagają im zachować płynność finansową. Jednak przedłużający się lockdown wielu z nich groził będzie bankructwem lub pracą w podziemiu.

Co dalej?

Wszystko wskazuje na to, że dalej będzie tylko gorzej. Dodatkowy (co najmniej) tydzień lockdownu może się dla niektórych salonów okazać gwoździem do trumny. Pozostaje mieć nadzieję, że sytuacja wskutek szczepień poprawi się na tyle, że kolejne obostrzenia nie będą już dotyczyły tej branży. Dziś jednak za wcześnie, by mówić czy jest na to jakakolwiek szansa.

Zobacz też:
Dlaczego Nicole Kidman wciąż wygląda tak młodo? Aktorka podzieliła się wskazówkami

za: Ministerstwo Zdrowia, money.plPowiązane artykuły:
Archiwum: kwiecień 2021