Widoczne włosy na brzuchu są znacznie częściej spotykane u mężczyzn niż u kobiet. Paniom zdarzają się jednak przypadki widocznego, krępującego owłosienia w tym miejscu. Niejedna z nas zadaje sobie wówczas pytanie – jak skutecznie wydepilować brzuch? Linia biała może przybierać ciemny, a nawet czarny odcień i wygląda wówczas nieestetycznie. Jeżeli twoja linia brzucha stała się bardziej widoczna niż zwykle, nie próbuj usunąć jej maszynką. Możesz podrażnić skórę i pogorszyć problem. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest laserowa depilacja linii białej.

Linia biała – co to jest?

Znana też jako kreska biała, linia biała znajduje się na brzuchu i ciągnie od wyrostka mieczykowatego, przez pępek aż do spojenia łonowego. Prościej – jest to pionowa kreska biegnąca od mostka do miejsc intymnych. Linia brzucha zawdzięcza swoją nazwę temu, że skóra w tym miejscu ma jaśniejszy odcień niż na reszcie torsu. 

W normalnych warunkach ten obszar pokryty jest delikatnym, niemal niewidocznym meszkiem. W wyniku zmian hormonalnych (także podczas ciąży), włoski na linii białej brzucha stają się ciemniejsze i bardziej widoczne. Wiele kobiet decyduje się wówczas na trwałą depilację tego miejsca.

Kreska biała – depilacja

Owłosiona linia brzucha jest powodem frustracji i kompleksów niejednej kobiety. Nie musisz jednak akceptować tego stanu rzeczy, jeżeli przysparza ci problemów i zakłopotania. Najbardziej efektywnym sposobem na pozbycie się włosów z tego obszaru jest trwała depilacja laserowa. Wystarczą zaledwie 3-4 zabiegi, abyś mogła cieszyć się gładką, piękną i nieowłosioną skórą przez wiele lat.

Linia biała w depilacji traktowana jest zwykle jako obszar od splotu łonowego do pępka. Zabieg epilacji jest całkowicie bezpieczny, a przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu – bezbolesny. Nowoczesne nakładki i żele chłodzące maksymalnie zmniejszają dyskomfort wykonywania zabiegu. Laser dociera w głąb skóry i trwale niszczy cebulki włosów, które znajdują się w fazie wzrostu. Nie musisz się obawiać – depilacja kreski białej nie szkodzi twojej skórze ani organom wewnętrznym. Działa wyłącznie na włos i jego korzeń.

Zobacz też:
Depilacja nóg bez podrażnień – czy jest to w ogóle możliwe?

Zalety depilacji linii białej

Depilacja laserowa jest tak popularna ze względu na swoją efektywność. Nie musisz martwić się żadnymi podrażnieniami skóry ani odrastaniem grubszych, ciemniejszych włosków. Inwestując w depilację linii białej, zyskujesz lata dobrego samopoczucia i pozbywasz się aż 95% niechcianego owłosienia. Po kilku zabiegach już nigdy nie będziesz musiała tracić czasu na uciążliwe i czasochłonne golenie brzucha w warunkach domowych. Co więcej, odrastające włosy na linii białej będą rzadsze i cieńsze niż kiedykolwiek dotychczas.

Po wykonaniu zabiegu od razu możesz wrócić do normalnego funkcjonowania i codziennych zajęć. Efekty depilacji linii białej widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jest to poziom komfortu nieporównywalny z żadną inną metodą usuwania owłosienia. 

Zastanawiasz się, czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania trwałej depilacji kreski białej? Zalicza się do nich ciążę, choroby skóry, trwanie okresu laktacji oraz przyjmowanie leków światłouczulających. Warto też przed wizytą zapoznać się z wszystkimi szczegółowymi zaleceniami. Konsultacja z kosmetyczką wykonującą zabieg rozwieje wszystkie twoje wątpliwości. 

Linia biała w depilacji nie jest niczym wstydliwym. Umów się na wizytę w salonie już dziś, aby niebawem cieszyć się pięknym i trwale gładkim brzuchem. Nowoczesna technologia sprawia, że jest to zabieg całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Trwa zaledwie kilka minut, a pozwala cieszyć się wieloletnimi efektami. Linia biała nie powinna być powodem kompleksów ani zakłopotania. Ciesz się swoim naturalnym pięknem i większą pewnością siebie z trwale wydepilowanym brzuchem.Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2021