Naczynka, pajączki czy nieestetyczne żylaki to częste problemy osób z cerą naczyniową lub zaburzeniami krążenia. W codziennej pielęgnacji najczęściej sięgamy po kremy, maseczki i specjalne maści. Co jednak gdy problem nie chce ustąpić lub się pogłębia? Rozwiązanie jest laser Cutera – laserowy sposób leczenia zmian naczyniowych.

Laser Cutera – co to jest?

laser cutera zabieg

Laser Cutera Excel V+ to najnowsza generacja topowego lasery kosmetycznego marki Culter. Laser wykorzystywany jest podczas zabiegów kosmetycznych. Zastosowanie urządzenia pozwala znacznie zredukować większość zmian naczyniowych oraz wyrównać koloryt skóry twarzy i ciała. Zabieg wykonywany jest m.in. przy leczeniu rumienia, trądziku różowego, usuwania blizn, plam winnych oraz żylaków.

Działanie lasera naczyniowego

Laser oddziałuje na naczynia krwionośne przez skórę. Wiązka dociera do pajączków lub innych zmienionych obszarów skóry, gdzie jest pochłaniana przez hemoglobinę, a wytwarzane ciepło powoduje reakcję zapalną w tkance i równoczesne zamknięcie światła naczynia bez uszkadzania otaczających go tkanek. W zależności od typu problemu stosuje się różne rodzaje głowic oraz siłę oddziaływania na tkankę. Najłatwiejsze do zamknięcia są drobne pajączki, podczas gdy większe zmiany skórne, jak np. plamy winne są bardziej wymagające pod względem leczenia i ilości serii.

Jak wygląda zabieg laserem Cutera?

Laser Cutera to zabieg przeprowadzany w gabinecie lub klinice dermatologicznej. Wykonuje go lekarz oddziałowując laserem na tkankę skóry. Zabieg trwa od kilku do klikunastu minut. Podczas zabiegu można stosować znieczulenie miejscowe lub chłodzenie kontaktowe (przed, w trakcie i po impulsie). W zależności od radzaju i rozściągłości zmian zabieg trzeba wykonać w ilości określonej przez lekarza. Odstępy między kolejnymi seriami powinny wynosić od 4 do 6 tygodniu.

Zabieg zawsze poprzedzony jest wcześniejszą konsultacją lekarską, która pozwala dobrze rozpoznać typ problemu oraz wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Po pierwszym zabiegu lekarz ocenia efekty i decyduje, czy konieczna jest kolejna sesja.

Laser Cutera – wskazania

Jakie są wskazania do zabiegu laser Cutera? Wskazaniem do wykonania zabiegu jest wskazanie stwierdzone podczas konsultacji u lekarza dermatologa. Laserowe zamykaqnie naczynek wykonuje się m.in. w następujących przypadkach:

 • Pękające naczynia. Niewielkie pęknięcia tzw. pajączki obecne na twarzy i ciele.
 • Obecność rumienia. Usuwanie silnego, jednolitego zaczerwienienia dużych obszarów twarzy, które jest wynikiem nadreaktywności naczyń krwionośnych.
 • Obecność naczyniaków. Usuwanie czerwonych znamion z klatki piersiowej, pleców lub kończyn.
 • Trądzik różowaty. Laseroterapia jest także stosowana w leczeniu trądzika różowego. Trądzik pojawia się najczęściej na twarzy, szyi, za uszami oraz na dekolcie.
 • Zmiany rubinowe. Laser Cultera pozwala także skutecznie pozbyć się zmian rubinowych, czyli punktowych przebarwień, pojawiających się na skórze pleców lub brzucha.
 • Malformacje naczyniowe. Usuwanie znamion naczyniowych zlokalizowanych w okolicach głowy szyi, tułowia oraz nóg.
 • Usuwanie blizn i brodawek. Laserowe usuwanie blizn i brodawek na ciele.
 • Leczenie żylaków kończyn dolnych. Usuwanie żylaków powstałych na nogach.
Zobacz też:
Naskórek – budowa i funkcje. Sprawdź, z ilu warstw się składa i za co odpowiedzialne są komórki naskórka

Laser Cutera – przeciwwskazania

laser cutera naczynka

Laser Cultera jest bezpieczną i mało inwazyjną metodą leczenia problemów naczynkowych. Istnieją jednak określone przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Są to:

 • ciąża i karmienie piersią;
 • świeża opalenizna (zaczerwieniona, podrażniona skóra);
 • schodzenia skórne (bielactwo, łuszczyca, nowotwór skóry);
 • przyjmowanie leków psychotropowych;
 • przyjmowanie określonych grup antybiotyków.

Laser Cutera – efekty zabiegu

Laser Cutera zapewnia pierwszy efekt bezpośrednio po zabiegu. Widoczne i trwałe rezultaty pojawią się po upływie kilku dni, a długotrwałe efekty utrzymują nawet do 12 miesięcy po zabiegu. Wśród kluczowych efektów znajdują się:

 • zamknięcie nadmiernie rozszerzonych naczyń krwionośnych;
 • redukcje przebarwień skóry;
 • znaczne rozjaśnienie zmian naczyniowych;
 • długotrwałą poprawę gęstości skóry;
 • ujędrnienie i poprawę elastyczności skóry.

Laser Cutera – bezpieczny sposób na usuwanie przebarwień i pajączków

laser cutera podczas

Laser Cutera to zabieg polegający na laserowym zamykaniu naczyń krwionośnych. Wiązka lasera oddziałuje na skórę, doprowadzając do wzmocnienia jej struktury oraz zamknięcia ściany naczynka. Metoda wykorzystywana jest m.in. w leczeniu pajączków, rumienia oraz żylaków. O ilości i intensywności sesji terapii decyduje lekarz dermatolog na podstawie wcześniejszej konsultacji.Powiązane artykuły:
Archiwum: lipiec 2022