Kosmetyki warto trzymać w jednym miejscu i go nie zmieniać. Wówczas nie obawy, że czegoś nie weźmiesz, bo zapomnisz, gdzie jest lub zgubisz coś, co jest ci akurat potrzebne. Hitem ostatnich lat jest kuferek na kosmetyki, do którego można włożyć posegregowane odpowiednio produkty. Kuferek kosmetyczny jest zazwyczaj wyposażony w wiele wygodnych przegródek i rozkładanych szufladek. Dzięki temu można ułożyć i uporządkować niezbędne rzeczy. W naszym tekście podpowiadamy, o jakich kufrach i walizkach na kosmetyki możesz pomyśleć, jeśli przekonują cię takie akcesoria. Czytaj i dowiedz się więcej!

Kuferek na kosmetyki i jego zalety

Szkatułki na kosmetyki mają wiele zalet. Przede wszystkim, umożliwiają uporządkowanie wszystkiego, co jest ci potrzebne. Dzięki temu wiesz od razu, które produkty się kończą i trzeba je dokupić, a których masz aż nadto. Do tego na bieżąco widać też, czego używasz, a co jest dla ciebie kompletnie nieprzydatne. Kuferek na kosmetyki najczęściej wygląda bardzo elegancko. Może służyć jako ozdoba, szczególnie gdy postawi się go na szafce w garderobie. Niektóre modele mają też kółka i są świetne w podróży, gdy nie masz już na nie miejsca w torbie.

Jakie cechy powinna mieć skrzynka na kosmetyki?

Kuferek do kosmetyków, który kupisz, powinien być przede wszystkim funkcjonalny, dlatego musisz wiedzieć, na co zwracać uwagę. Najważniejsze jego cechy i parametry to:

  • pojemność – zależy głównie od tego, ile masz kosmetyków. Jednak wiele osób ceni sobie przestronne i praktyczne kuferki, które pozwalają zmieścić na stosunkowo małej przestrzeni odpowiednio dużo przedmiotów;
  • wygodne przegródki – większość osób zgodzi się z twierdzeniem, że dobra szkatułka służąca do przechowywania kosmetyków powinna mieć różne szufladki i przegródki. Pozwalają łatwo posegregować różne grupy przedmiotów, dzięki czemu nie będą się one ze sobą mieszać;
  • wodoodporność – bardzo często makijaż wykonuje się w łazience, jak wiadomo, czasami można przypadkowo zamoczyć wszystko dookoła, dlatego warto zadbać o to, by wszystkie kosmetyki były odpowiednio zabezpieczone, dzięki wodoodpornemu kuferkowi z pewnością będą one bezpieczne;
  • wytrzymałe zamki – chyba nikt nie chciałby, aby jego kosmetyki się pogubiły, by zapobiec przykrym wpadkom tego typu, należy wybrać model z odpowiednim zamknięciem;
  • odpowiedni rozmiar – niektóre modele skrzyneczek są mniejsze, a inne większe, najczęściej idzie to w parze z pojemnością, choć niektóre modele są tak sprytnie zaplanowane, że na niewielkiej przestrzeni mieszczą wiele miejsca na przechowywanie. Rozmiar najlepiej jest dopasować do własnych preferencji.
Zobacz też:
Kwas stearynowy – właściwości i zastosowanie w kosmetykach

Z czego może być wykonana szkatułka na kosmetyki?

Są różne rodzaje materiałów, z których najczęściej wykonuje się kuferki na kosmetyki. Omawiamy najpopularniejsze z nich.

Plastikowa skrzyneczka

Modele z tworzyw sztucznych najczęściej kojarzą się z czymś niezbyt trwałym. Tutaj jednak pozory mogą mylić, ponieważ wiele produktów tego typu jest naprawdę wytrzymałych. Dużą zaletą jest ich lekkość, a także możliwość wyboru niebanalnego koloru skrzynki.

Kuferek z drewna

Drewniany kuferek na kosmetyki najczęściej wygląda niezwykle gustownie. Nadaje się przede wszystkim jako ozdoba. Takie kufry ze względu na dużą wagę nie sprawdzają się w podróży. Niebanalny design potrafi jednak wynagrodzić wszystkie wady.

Aluminiowa szkatułka

Materiał ten cechuje się zdecydowanie największą trwałością. Nada się idealnie dla osób, które dużo podróżują i potrzebują kuferka z najbardziej wytrzymałego tworzywa. Ponadto, produkty tego typu wyglądają najbardziej profesjonalnie, co dla niektórych będzie dużym atutem.

Skrzyneczka z materiału

Takie kuferki na kosmetyki bywają wykonane z któregoś z powyższych materiałów i dodatkowo są obciągnięte odpowiednią tkaniną. Często spotyka się skrzyneczki ze skórą lub jej imitacją, choć można znaleźć także produkty pokryte wodoodpornym materiałem.

Kuferek na kosmetyki i jego kształt

Kuferek na kosmetyki do makijażu najczęściej przyjmuje postać sześcianu lub prostopadłościanu. Tego typu modele są najwygodniejsze do przenoszenia, ponieważ łatwo da się je spakować i ustawić tak, by nie zajmowały dużo miejsca. Popularne są też skrzyneczki w kształcie mniej lub bardziej spłaszczonego walca, które cechują się dużą elegancją. W sklepach można ponadto kupić kuferek w formie walizki na kółkach. Niektóre są jeszcze bardziej fantazyjne i przypominają sportową torebkę. Niezależnie od kształtu takie kufry mają wygodną rączkę do przenoszenia i wytrzymałe zamki.

Kuferek na kosmetyki to coś, w co zdecydowanie warto zainwestować. Jeśli masz sporo rzeczy do pielęgnacji, pomoże ci on uporządkować je wszystkie i dowiedzieć się, czego ci brakuje, a co masz pod dostatkiem. Do tego jest wygodną opcją w czasie podróży, więc możesz poszukać odpowiedniej dla siebie skrzyneczki.

Zobacz też:
Dermokosmetyki – czy warto sięgać po kosmetyki z apteki?
Powiązane artykuły: