Jakie właściwości posiada olej konopny?

Olej konopny pozyskiwany jest z konopi siewnej. Na rynku znaleźć można dwa typy olejów, pozyskiwany z nasion oraz z kwiatów. Różnią się one właściwościami oraz zastosowaniem. Oba typy wyróżniają się wysokim stężeniem nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), witamin E, A oraz B, niektórych minerałów jak magnez czy wapń. Co więcej, produkt ten często polecany jest wegetarianom i weganom ze względu na dużą ilość białka.

Czym charakteryzuje się olej konopny pozyskiwany z kwiatów i na jakie dolegliwości jest polecany?

Olej konopny pozyskiwany z kwiatów charakteryzuje się wysokim stężeniem substancji zwanej kannabidiol (CBD), która silnie oddziałuje na układ nerwowy. Jest to niezwykle silny związek posiadający właściwości lecznicze. Pozyskiwany jest poprzez ekstrakcję dwutlenkiem węgla. Olej ten nie ma właściwości odurzających.

Olej konopny pozyskiwany z kwiatów stosowany jest w przypadku nowotworów. Chroni on między innymi przed przerzutami. Polecany jest również w przypadku chorób psychicznych i nerwowych takich jak anoreksja, nerwica, depresja czy ataki paniki. Idealnie sprawdzi się również w przypadku różnego rodzaju bólu, jak ból głowy, migreny, stany zapalne oraz bóle mięśni i kości.

Czym charakteryzuje się olej konopny pozyskiwany z nasion?

Olej konopny pozyskiwany z nasion powstaje w wyniku tłoczenia na zimno. Charakteryzuje się wysokim stężeniem kwasów Omega 3 oraz Omega 6. Olej ten stosowany jest zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie w przypadku chorób skórnych. Posiada wysokie stężenie witaminy K, przez co znany jest z działanie przeciwzapalnego.

W jakich przypadkach warto stosować olej konopny?

Olej konopny pozyskiwany z nasion stosowany wewnętrznie podnosi ogólną odporność organizmu, wpływa na prawidłowy stan naczyń krwionośnych oraz serca, obniża poziom cholesterolu oraz redukuje stany zapalne.

Zobacz też:
Olejek z drzewa herbacianego – wszechstronny i naturalny kosmetyk

Olej konopny pozyskiwany z nasion stosowany może być również zewnętrznie. Świetnie sprawdzi się w przypadku wszelkiego rodzaju blizn. Stosowany może być również w przypadku chorób skórnych takich jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry, gdyż pobudza skórę do regeneracji. Sprawdzi się on również w przypadku skóry suchej oraz zniszczonej, gdyż ma właściwości silnie nawilżające. Olej konopny znany jest ze względu na swoje właściwości lecznicze. Na rynku dostępne są dwa rodzaje, olej pozyskiwany z nasion oraz z kwiatów. Ten pozyskiwany z nasion stosowany jest zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, natomiast ten pozyskiwany z kwiatów najczęściej jedynie wewnętrznie. Regularne stosowanie oleju może złagodzić objawy wielu chorób i pozytywnie wpływa na ogólny stan organizmu.Powiązane artykuły:
Archiwum: sierpień 2021