Trend ombre zyskał ogromną popularność wśród kobiet na całym świecie, nic więc dziwnego, że wiele osób zadaje sobie pytanie: jak zrobić ombre? Przede wszystkim, technika ombre pozwala na wspaniałe efekty kolorystyczne, które wyglądają bardzo naturalnie i subtelnie. Ponadto, dzięki możliwości dostosowania kolorów do każdego typu urody, ombre pasuje do każdej kobiety, niezależnie od jej wieku czy koloru skóry.

Koloryzacja ombre hair

Ombre to trend, który zyskał na popularności w ciągu ostatnich kilku lat. Ta technika koloryzacji polega na płynnym przejściu kolorów, z ciemniejszego w kierunku jaśniejszego, zwykle rozjaśniane są końce włosów. Ombre jest popularne, ponieważ dodaje fryzurze głębi, objętości i pozwala wyrazić indywidualny styl.

To nie tylko moda na efektowne kolory włosów, ale również sposób na odświeżenie i odmłodzenie swojego wyglądu. Jest to technika farbowania, która sprawdzi się u każdej kobiety, niezależnie od wieku czy typu urody, a dzięki swojej łatwości i niedrogiej cenie, zyskała już na całym świecie rzesze fanek. Zanim jednak przejdziemy do DIY farbowania ombre, najpierw omówimy najważniejsze cechy takiej koloryzacji.

Dostępność

Klasyczne ombre jest jednym z najpopularniejszych trendów koloryzacji włosów i można go znaleźć w ofertach większości salonów fryzjerskich. Ombre jest również łatwe do wykonania w domu, dzięki czemu można zaoszczędzić pieniądze na wizytach u fryzjera.

Przemyślany wybór kolorów

Wybór kolorów do ombre zależy od indywidualnych preferencji. Najczęściej wybiera się jaśniejszy odcień niż naturalny kolor włosów, ale istnieje wiele różnych opcji kolorystycznych do wyboru. Ważne jest, aby dobrze przemyśleć wybór odcieni i wybrać te, które będą pasować do twojego typu urody i stylu.

Wymaga odpowiedniej pielęgnacji

Po koloryzacji ombre włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Ważne jest, aby używać szamponów i odżywek przeznaczonych do włosów farbowanych, które pomogą utrzymać kolor i zapobiec przesuszeniu włosów. Ważne jest również regularne stosowanie maski i odżywki, dzięki czemu włosy będą zdrowe i błyszczące.

Długość włosów

Ombre wygląda najlepiej na długich włosach, ale można je również nakładać na włosy średniej długości. Ombre na włosach krótkich może wyglądać nieco nieproporcjonalnie, dlatego najlepiej skonsultować się z fryzjerem przed zdecydowaniem się na to rozwiązanie.

Nie tylko blond

Ombre to nie tylko kolor blond. Istnieje wiele innych wariantów kolorystycznych, które można wykorzystać przy użyciu tej techniki, w tym brązy, rudości, fiolety czy odcienie niebieskiego. Ombre można stosować przy wielu kolorach, dzięki czemu można dobrać odpowiedni odcień dla każdego typu urody i stylu.

Możliwości stylizacji

Ombre daje wiele możliwości stylizacji włosów. Delikatne końcówki można podkreślić, kręcąc włosy lub prostując je, co pozwoli na uzyskanie różnych efektów. Ombre nadaje fryzurze głębi i objętości.

Zrób ombre w domu – instrukcja krok po kroku

Nie wiesz, jak samemu zrobić ombre? To świetnie, bo zaraz się wszystkiego dowiesz. Specjalnie z myślą o takich osobach jak ty przygotowaliśmy prostą i jasną instrukcję, z której dowiesz się co zrobić, aby osiągnąć szałowy efekt ombre.

  1. Przygotowanie. Przed rozpoczęciem zabiegu koloryzacji, należy odpowiednio przygotować włosy. Włosy nie powinny być umyte przed koloryzacją, ale powinny być rozczesane i suche. W przypadku bardzo brudnych włosów koloryzacja może być nierównomierna, więc należy je umyć i dokładnie wysuszyć. Ponadto przygotuj sobie stary ręcznik na ramiona, aby nie zniszczyć sobie ubrań i nie zafarbować skóry. Jeżeli nie masz takiego ręcznika, możesz założyć starą koszulkę.
  2. Wybór farby. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniej farby do włosów. Ważne jest, aby kosmetyk był dobrej jakości i był przeznaczony do koloryzacji ombre. Wybór koloru zależy od indywidualnych preferencji, ale zazwyczaj wybiera się kolor jaśniejszy niż naturalny kolor włosów.
  3. Przygotowanie farby. Przygotowanie farby jest ważnym krokiem w koloryzacji ombre. Farbę należy dokładnie wymieszać, zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Jeśli używasz farby w sprayu, przed użyciem dobrze wstrząśnij opakowaniem.
  4. Podział włosów. Następnie podziel włosy na dwie części – górną i dolną. Najlepiej użyć spinek, aby utrzymać włosy na miejscu.
  5. Rozjaśnianie końcówek. Nakładanie rozjaśniacza jest istotne szczególnie w przypadku ciemnego naturalnego koloru włosów. Nie zapominaj jednak, że rozjaśniacz niszczy włosy, więc będą później wymagały wzmocnienia. Zmyj rozjaśniacz zgodnie z tym co jest napisane na opakowaniu!
  6. Nałożenie farby. Teraz należy nałożyć farbę na końcówki włosów. Można użyć pędzla do farbowania lub rękawiczek, aby nałożyć farbę. Nakładamy farbę od dołu ku górze, zwróć uwagę, aby nie nanieść jej zbyt wysoko. Odrosty powinny wyglądać naturalnie.
  7. Czas trwania. Czas, który trzeba pozostawić farbę na włosach, zależy od instrukcji producenta. Zazwyczaj to około 30 minut, ale należy to sprawdzić na opakowaniu farby.
  8. Spłukiwanie. Po upływie czasu należy spłukać farbę z włosów. Najlepiej użyć ciepłej wody. Należy pamiętać, żeby nie myć włosów szamponem, ponieważ może zmyć farbę.
  9. Suszenie i stylizacja. Ostatnim krokiem jest suszenie i stylizacja włosów według własnych preferencji.
Zobacz też:
Sombre a ombre – czym się różni?

Mamy nadzieję, że już wiesz, jak zrobić ombre w domu. 

Koloryzacja typu ombre jest bardzo estetyczna i pozwala na wiele wariacji kolorystycznych. Od delikatnych i subtelnych ombre, po intensywne i odważne rozwiązania – możliwości są nieograniczone, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i odwaga do eksperymentowania z kolorem włosów. Mamy nadzieję, że nasz artykuł ci pomógł i już wiesz, jak zrobić ombre w domu.Powiązane artykuły:
Archiwum: maj 2023