Co zrobić, aby ułożona przez nas fryzura długo się trzymała? Okazuje się, że domowe sposoby mogą się tu okazać najlepsze. Znana stylistka fryzur Jen Atkin przekonuje, że świetnie sprawdzi się tu woda z cukrem.

Utrwala fryzurę, nie skleja pasm

O swoim sposobie na utrwalenie fryzury bez jednoczesnego jej obciążania, stylistka poinformowała w filmiku, który udostępniła jej klientka, Hailey Bieber. Specyfik jest niezwykle prosty do zrobienia w domu. Co więcej, jest dobrze znany kobietom, które musiały w czasach PRL radzić sobie bez nowoczesnych kosmetyków.

Na filmie opublikowanym przez Bieber w serwisie Youtube, słynna fryzjerka prezentuje, jak działa wspomniany pomysł. Zamiast stosować na włosy ciężki lakier, stosuje wspomnianą wodę zmieszaną z cukrem.

Rozchwytywana przez gwiazdy stylistka przekonuje, że ten niesamowicie prosty sposób pozwalaj na utrzymanie fryzury w pożądanym kształcie przez bardzo długi czas. Co ciekawe, mikstura w ogóle nie skleja przy tym włosów.

Najważniejsze są oczywiście proporcje

Takiego samego zdania co do specyfiku jest też znana w USA stylistka fryzur Sally Hershberger. W rozmowie z portalem „Byrdie” podkreśliła, że wielokrotnie stosowała ten sposób, aby utrwalić fryzurę i nie obciążać jej pasm. Twierdzi, że woda z cukrem wspaniale też podkreśla teksturę włosów.

Najważniejsze są oczywiście proporcje. Nie chodzi w końcu o stworzenie lepkiego syropu, który tylko zwabi do nas owady. Na 150 ml wody należy dodać tylko łyżeczkę cukru. Całość trzeba oczywiście bardzo dobrze wymieszać oraz wlać do atomizera. Tak przygotowany spray sprawdzi się lepiej niż drogie i ciężkie kosmetyki z drogerii. Spróbuj sama!

za: PAP Life, kobieta.interia.plPowiązane artykuły:
Zobacz też:
Rituals Cosmetics w Polsce. Najpierw Warszawa, potem Trójmiasto
Archiwum: maj 2021