Istnieje wiele różnych sposobów, aby pozbyć się niepożądanych włosków. Większość wymaga regularnego powtarzania – na przykład golenie nóg maszynką konieczne jest niemal każdego dnia. Wyróżnić można też metody domowe oraz profesjonalne zabiegi, które oddziałują na cebulki – na przykład z wykorzystaniem lasera. Jak osłabić włosy na nogach? Dowiedz się, jak to zrobić w praktyce!

Jak osłabić włosy na nogach?

Nadmierne owłosienie na nogach to problem, który dotyczy wielu osób. Nierzadko jest źródłem kompleksów oraz przyczyną obniżonej samooceny. U kobiet może nawet świadczyć o problemach zdrowotnych i zaburzeniu hormonalnym wymagającym stosowania leków. Na szczęście istnieje sporo skutecznych sposobów, aby je osłabić, a nawet pozbyć się całkowicie – od bolesnego wyrywania wraz z cebulkami aż po nowatorskie laserowe usuwanie owłosienia. Metodę depilację najlepiej dobrać do swojego ciała, potrzeb oraz możliwości finansowych.

Domowe sposoby na zbędne włoski

Jak osłabić włosy na nogach w domowym zaciszu? Najprostszym sposobem jest zwykła maszynka do golenia. Daje szybkie efekty, nie powoduje bólu i pozwala usunąć włoski w zaledwie kilka minut. Metoda ta sprawdzi się w sytuacji awaryjnej – gdy masz mało czasu i zależy ci na gładkiej skórze, ponieważ wybierasz się na basen czy plaże. U niektórych osób prowadzi jednak do wrastania włosków.

Rozwiąż problem z owłosieniem za pomocą wosku

Rozwiązaniem, które zapewnia trwalsze efekty, jest wosk, chociaż nie należy on do najbardziej komfortowych metod depilacji. Głównie ze względu na duży ból, który towarzyszy zabiegowi. Na czym polega? Na ciało nakłada się za pomocą szpatułki specjalną pastę cukrową, która wcześniej została podgrzana – znajdziesz ją w każdej drogerii. Gdy wosk zastygnie, wystarczy zerwać go zdecydowanym ruchem wraz z niechcianym owłosieniem. Przy użyciu tej metody możesz doprowadzić do osłabienia włosków, przez co konieczność depilacji staje się rzadsza.

Zobacz też:
Depilacja rąk – sposoby na pozbycie się niechcianych włosów

Kremy do depilacji – czy to skuteczne preparaty?

Alternatywą wosku są kremy do depilacji. Na rynku dostępne są produkty oparte na różnego rodzaju składnikach, dlatego przed ich użyciem powinno się wykonać próbę uczuleniową. Krem należy nałożyć na nogi, a następnie odczekać wskazaną ilość czasu. To najmniej bolesna metoda, która działa równie skutecznie, jak wosk, dodatkowo osłabiając strukturę włosków. Może jednak powodować alergie, dlatego nie powinno się stosować ją zbyt często. Typowy okres, kiedy zaczynają odrastać włoski to 3-4 tygodnie.

Laserowa depilator – czy włoski odrastają?

Depilacja laserowa daje efekty, które trwają dłużej niż w wymienionych wyżej metodach. Po kilku sesjach można nawet całkowicie pozbyć się zbędnego owłosienia, co pozytywnie wpływa nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale też samopoczucie. Jej wadą jest jednak wysoka cena, przez co nie każdego stać na depilację. Jest za to mniej bolesna, a podczas zabiegu odczuwa się jedynie delikatny dyskomfort.

Jak widać, istnieje sporo skutecznych sposobów, jak osłabić włoski na nogach. Pozostaje ci jedynie wybrać metodę najbardziej dopasowaną do twoich potrzeb i preferencji.

Powiązane artykuły:

Archiwum: styczeń 2023