Idealne produkty do pielęgnacji włosów

Warto pamiętać o tym, że zdrowe włosy wymagają uwagi i dobrania nie tylko odpowiednich kosmetyków, ale także wprowadzenia technik pielęgnacyjnych. Czasem nie wystarczy tylko umyć  i uczesać, ponieważ pasemka będą wymagać od nas odpowiedniej pielęgnacji. Poza tym trzeba pamiętać, że włosy rosną bardzo długo. Powstają w mieszku włosowym i mogą towarzyszyć przez kilka lat, więc bardzo wiele czynników będzie wpływać na to, w jakiej będą kondycji. Z jednej strony będzie to zależne od tego, jaka jest budowa włosa, jakie skłonności odziedziczyliśmy, a z drugiej, od tego, jak o siebie dbamy. Odpowiednia maska do włosów może rewelacyjnie odżywić pasemka i sprawić, że będą one się świetnie prezentować.

Co zrobić, gdy włos przestaje rosnąć?

Stan włosów i ich wzrost zależą od różnych czynników. Niekiedy tempo rośnięcia będzie dużo wolniejsze niż trzy lata. Mówi się wiele o odziedziczonych skłonnościach, ale warto pamiętać o tym, że pasma stają się odbiciem naszego stanu zdrowia i hormonalnej równowagi. Gdy jej nie ma, wówczas stan włosów może być daleki od oczekiwanego. Nie zawsze dobrze dobieramy kosmetyki. Pojawia się zbyt dużo produktów do stylizacji, a także przegrzewa się skórę na głowie i czasem wystarczy zmiana nawyków, a także wprowadzenie do diety określonych produktów, by włosy po prostu zaczęły odzyskiwać blask. Pamiętaj również o tym, że nie będzie im służył stres, ani wiek. Im jesteśmy starsi, tym włosy będą rosły wolniej.

By zadbać o stan i prawidłowy wzrost włosów warto wybierać produkty o dużej zawartości keratyny. Dobre szampony z olejem (rycynowym, kokosowym, jojoba), masłem shea, glinką, D-pantenolem, olejkami eterycznymi to doskonała naturalna pielęgnacja, która jest ceniona przez osoby w różnym wieku.

Zobacz też:
Jak działa cynk na włosy? Poznaj rolę składników mineralnych w pielęgnacji włosów!

W trosce o zdrowe włosy

Zawsze przy tym należy się kierować zmieniającymi się potrzebami skóry głowy. Oczywiście istotny będzie także rodzaj włosów. Poza tym uzupełnij dietę o witaminy z grupy B, i minerały, które będą wpływać na tworzenie się zdrowych włosów. Świetnie sprawdzają się warzywa, owoce, pełnoziarniste pieczywo i orzechy.

Na liście produktów, które wpływają na wygląd niezmiennie jest farba do włosów. Warto zwrócić uwagę, że coraz częściej produkty do koloryzacji zawierają szereg cennych składników, które głęboko odżywiają i pozwalają osiągnąć satysfakcjonujące efekty. Coraz modniejsze są także naturalne produkty. Wiele osób, które chcą odświeżyć kolor lub też zależy im na subtelnym efekcie, sięga po płukanki do włosów. Tu producenci również oferują cały szereg rozwiązań, naturalnych składników, receptur dostosowanych do kondycji włosów. Z pewnością ilość kosmetyków, których zadaniem jest odżywić pasemka, a także ich różnorodność jest tak duża, że każdy znajdzie produkty dostosowane do konkretnych potrzeb. W ten sposób można uzyskać wymarzony kolor, świetny wygląd, a także zdrowe włosy, które będą przykuwać uwagę zawsze wtedy, gdy chcesz.Powiązane artykuły:
Archiwum: lipiec 2021