Choć zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs są coraz popularniejsze, to nadal wiele kobiet nie wie, na czym polegają? Czy są bezpieczne dla oczu i czy ich efekt jest trwały? A przede wszystkim jak dbać o sztuczne rzęsy, aby oko wyglądało ładnie i żeby te rzęsy rzeczywiście podkreślały spojrzenie, dodając kobiecie pewności siebie. Jest też grupa kobiet, które wprawdzie zdecydowały się na przyklejenie sztucznych rzęs, jednak niewłaściwie dbają o higienę oczu. Rzęsy sklejają się lub odpadają, a oczy wyglądają nienaturalnie. Tymczasem wystarczy prawidłowo pielęgnować oczy po przedłużeniu rzęs. Jak to robić? O tym poniżej.

Kiedy warto przedłużyć rzęsy, a kiedy lepiej pozostać przy naturalnych?

Na przedłużanie rzęs często decydują się panie przed dużą imprezą oraz kobiety, które chcą mieć ładne oczy codziennie. Efektem profesjonalnego zabiegu są ładne oczy z firankami długich i gęstych rzęs, które podkreślają wyraz twarzy i głębię spojrzenia. Takich oczu nie trzeba, a nawet nie należy tuszować. Oznacza to, że codzienny makijaż wykonasz szybciej, poza tym taki zabieg dodaje kobietom wdzięku i pewności siebie.  Z efektu zadowolone są zwłaszcza te panie, których naturalne rzęsy są jasne, krótkie i rzadkie. Wówczas nawet regularne ich tuszowanie nie da takiego efektu, jak doklejenie długich rzęs. Jednak kosmetolodzy nie zalecają przedłużania rzęs kobietom ze skłonnością do alergii, jęczmienia i zapalenia spojówek oraz z nadwrażliwą skórą wokół oczu.

Jak dbać o sztuczne rzęsy w ciągu pierwszych 48 godzin po aplikacji?

Pierwsze dwie doby to okres wiązania kleju, przytrzymującego doczepione rzęsy. Dlatego po wyjściu z salonu unikaj pływania w basenie, sauny, gorących kąpieli czy intensywnych treningów. Pot i nadmierna wilgoć rozpuszczają klej, który nawet jeszcze nie zdążył dobrze zaschnąć. Równie istotna jest pozycja podczas snu. Aby uniknąć odkształcania i odpadania rzęs, ułóż się na plecach. Rano przemyj twarz zwilżonym wacikiem, omijając okolice oczu. Rzęsy rozczesz szczoteczką, którą otrzymałaś od stylistki po zabiegu.

Zobacz też:
Kolorowy makijaż oczu na lato i nie tylko – odrobina szaleństwa na powiekach

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy? Czego unikać i o czym pamiętać?

Wprawdzie po dwóch dniach klej powinien już dobrze trzymać rzęsy. Mimo to, jeśli chcesz zachować ładny wygląd oczu i długotrwały efekt zabiegu, to pamiętaj o kilku zasadach:

  • zrezygnuj z tłustych kosmetyków, takich jak kremy do twarzy, korektory i kremy pod oczy z dodatkiem tłustych substancji, które sklejają rzęsy i mogą osłabić wiązanie kleju; 
  • unikaj pocierania i skubania powiek;
  • unikaj intensywnych treningów i wysiłku, podczas których spocisz się;
  • zrezygnuj z tuszu i zalotki do stylizacji rzęs, twoje rzęsy bez tego wyglądają teraz pięknie;
  • zrezygnuj z używania wodoodpornych eyelinerów, które trudno zmyć.

Jak myć rzęsy po przedłużaniu? Co z demakijażem twarzy?

Jak dbać o czystość i higienę cery mając sztuczne rzęsy? Rano i wieczorem umyj twarz i powieki płynem micelarnym. Usuniesz w ten sposób resztki pudru i cieni do powiek. Do mycia rzęs możesz użyć delikatnego pędzelka. Rzęsy myj delikatnie, aby usunąć resztki potu, kurzu i kosmetyków, a potem rozczesz je delikatnie specjalną szczoteczką. Osusz delikatnie twarz, ale nie pocieraj powiek. Zrezygnuj z demakijażu oczu wacikiem, który zostawi mikrowłókna na włoskach albo niechcący odklei je od powieki.

Pielęgnacja rzęs. O czym jeszcze musisz pamiętać?

Jeśli masz zwyczaj pocierania oczu lub uprawiasz sport, to w twoim przypadku lepiej sprawdzą się doczepiane rzęsy na pasku. Odczepisz je samodzielnie po imprezie czy po powrocie z pracy. Poza tym ich przyklejenie nie wymaga wizyty w salonie. Jeśli zdecydujesz się na zagęszczanie rzęs, to wybierz salon i specjalistów z dobrą opinią i doświadczeniem. Pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji twarzy i oczu. Zaniedbania w tym względzie prowadzą do osłabienia i przerzedzenia rzęs naturalnych.

Gęste rzęsy to marzenie wielu kobiet. To marzenie spełni doświadczona kosmetyczka, a po profesjonalnie wykonanym zabiegu przedłużania rzęs nie będziesz już musiała codziennie tuszować oczu. Jeśli zastosujesz powyższe zasady pielęgnacji i higieny rzęs, to efekt zabiegu utrzyma się przez kilka tygodni.Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2022