Eko opakowania stają się niezwykle popularne. Dla konsumentów ważne staje się to, jak ich działania wpływają na kondycję naszej planety. Raport opracowany przez firmę DS Smith dowodzi, że decyzje zakupowe w kwestii kosmetyków coraz częściej podejmowane są również w oparciu o kwestię podejścia do ekologii prezentowanego przez daną markę.

Eko opakowania są w modzie

Raport „Trendy opakowaniowe. Przewodnik 2021” dowodzi, że konsumenci dobrze reagują na informacje dotyczące sposobu, w jaki powstało opakowanie dla ich kosmetyków. O ile przed kilku laty pochodzące z recyklingu materiały stanowiły niszę jeśli chodzi o opakowania, dziś jest zupełnie inaczej. Mamy do czynienia z trendem.

DS Smith dodaje, że nigdy jeszcze tak wielu producentów nie pracowało nad stworzeniem innowacyjnych rozwiązań ekologicznych jeśli chodzi o opakowania. Autorzy wspomnianego raportu podkreślają, że nie wiąże się to jedynie z wymogami klientów i budowaniem kapitału marki. Chodzi też o wymogi, jakie w przyszłości producenci będą musieli spełniać w kwestii ekologii.

Eko opakowania. Zdecydowany trend

Autorzy raportu twierdzą, że na obszar ten mocno wpłynęła pandemia koronawirusa. Ich zdaniem producenci pozostaną wierni celom dotyczącym gospodarki w obiegu zamkniętym. Recykling i ekologia są po prostu coraz bardziej pożądane w nowoczesnych społeczeństwach.

DS Smith poleca firmom, aby już teraz zaczęły stosować materiały odnawialne lub po recyklingu przy tworzeniu swoich opakowań. Takie podejście zdecydowanie spodoba się konsumentom i będzie coraz bardziej popularne.

Za: Wiadomoscikosmetyczne.plPowiązane artykuły:
Zobacz też:
Rossmann będzie miał konkurencję. Dm drogerie markt wchodzą na polski rynek
Archiwum: wrzesień 2021