Kosmetyki do włosów

Dlaczego szampony w kostce są lepsze od tradycyjnych?

Mycie włosów to nieodłącznym element ich pielęgnacji. Wiele osób spiera się, jak często powinno się myć włosy, jednak nikt nie ma wątpliwości, że trzeba to robić. Ostatnio na popularności zyskują szampony w kostce. Świetnie sprawdzają się do pielęgnacji włosów różnego rodzaju. Doskonale wpływają też na skórę głowy.

Szampon w kostce to ekologiczne rozwiązanie, które wpływa na zminimalizowanie ilości plastiku. Najlepsze szampony w kostce zapewniają świeżość włosów, doskonale sprawdzają się do włosów przetłuszczających. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej.

Szampony w kostce – na czym to polega? 

Szampon w kostce to produkt stały, a nie płynny. Poza konsystencją różni się też od klasycznej wersji składem, który jest w pełni naturalny. Opakowanie kostki szamponu jest zdecydowanie bardziej ekologiczne. Często jest to po prostu kartonik z grubszego papieru. W kostce szampon charakteryzuje się zdecydowanie lepszym składem. Detergentem, wykorzystywanym w kostkach jest najczęściej SCI, czyli Sodium Cocoyl Isethionate. Pojawia się on w formie białych niteczek. Składnik jest w pełni bezpieczny i łagodny. Myje, rozpuszczając wszelkie zanieczyszczenia i pielęgnuje. Przedłuża świeżość włosów i pielęgnuje skórę głowy. Kosmetyki naturalne nie podrażniają skóry głowy i nie wysuszają jej. Świetnie sprawdzają się dla osób, które borykają się z różnymi alergiami. Z całą pewnością szampony w kostce, to coś na co warto zwrócić uwagę. 

Czy szampon w kostce nadaje się do włosów suchych? 

Szampon w kostce doskonale nadaje się do włosów suchych. Dodatkowo zadba on o delikatną skórę głowy, a nie tylko kondycję włosów. W wyniku długotrwałego korzystania z kosmetyków naturalnych włosy stają się miękkie, oczyszczone i nawilżone. Naturalne szampony w kostce doskonale się pienią i świetnie nadają się na co dzień. Zawierają naturalne olejki eteryczne, które wpływają na piękny zapach. Z takich szamponów można korzystać niezależnie od typu włosów. Jeśli Twoja fryzura jest delikatna i przesuszona, z pewnością dostrzeżesz plusy korzystania z szamponu w kostce. Idealnym dopełnieniem pielęgnacji będą naturalne odżywki do włosów

Zobacz też:
Czy puder do włosów niszczy je? Sprawdź, jak stosować ten rodzaj kosmetyku!

Jak szampon w kostce wpływa na stan skóry głowy?

Szampon w kostce ma inny odczyn pH niż mydło do włosów. Mydło oczyszcza zdecydowanie silniej i redukuje nadmierne wydzielanie sebum. Najlepiej sprawdzi się dla osób, które mają problem z naprawdę silnym przetłuszczaniem się skóry głowy i włosów. Mydła mają odczyn zasadowy. Z kolei szampony w kostkach mają pH kwasowe. Dzięki temu nie wymagają stosowania specjalnej płukanki, której zadaniem jest zredukowanie pH. Szampony w kostce zawierają substancje pielęgnujące, które nie podrażniają skóry głowy, tylko poprawiają jej stan.  

Dlaczego szampon w kostce jest idealny do mycia włosów? 

Dlaczego szampony w kostce tak świetnie się sprawdzają do mycia włosów? Przede wszystkim są doskonałe po względem bezpiecznego składu. Nie zawierają konserwantów i sztucznych perfum. Przy tym są nie tylko naturalne, ale także niezwykle skuteczne. Kostki są ekologiczne i zgodne z ideą less waste. Dla wielu osób ma to duże znaczenie, że używają kosmetyków, które nie szkodą środowisku naturalnemu. Tego typu szampony są też łatwe w transporcie. Ich rosnąca popularność wpływa na to, że tych produktów jest coraz więcej na rynku. Dzięki temu z łatwością znajdziesz szampon idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: