Szampon w kostce to ekologiczne rozwiązanie, które wpływa na zminimalizowanie ilości plastiku. Najlepsze szampony w kostce zapewniają świeżość włosów, doskonale sprawdzają się do włosów przetłuszczających. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej.

Szampony w kostce – na czym to polega? 

Szampon w kostce to produkt stały, a nie płynny. Poza konsystencją różni się też od klasycznej wersji składem, który jest w pełni naturalny. Opakowanie kostki szamponu jest zdecydowanie bardziej ekologiczne. Często jest to po prostu kartonik z grubszego papieru. W kostce szampon charakteryzuje się zdecydowanie lepszym składem. Detergentem, wykorzystywanym w kostkach jest najczęściej SCI, czyli Sodium Cocoyl Isethionate. Pojawia się on w formie białych niteczek. Składnik jest w pełni bezpieczny i łagodny. Myje, rozpuszczając wszelkie zanieczyszczenia i pielęgnuje. Przedłuża świeżość włosów i pielęgnuje skórę głowy. Kosmetyki naturalne nie podrażniają skóry głowy i nie wysuszają jej. Świetnie sprawdzają się dla osób, które borykają się z różnymi alergiami. Z całą pewnością szampony w kostce, to coś na co warto zwrócić uwagę. 

Czy szampon w kostce nadaje się do włosów suchych? 

Szampon w kostce doskonale nadaje się do włosów suchych. Dodatkowo zadba on o delikatną skórę głowy, a nie tylko kondycję włosów. W wyniku długotrwałego korzystania z kosmetyków naturalnych włosy stają się miękkie, oczyszczone i nawilżone. Naturalne szampony w kostce doskonale się pienią i świetnie nadają się na co dzień. Zawierają naturalne olejki eteryczne, które wpływają na piękny zapach. Z takich szamponów można korzystać niezależnie od typu włosów. Jeśli Twoja fryzura jest delikatna i przesuszona, z pewnością dostrzeżesz plusy korzystania z szamponu w kostce. Idealnym dopełnieniem pielęgnacji będą naturalne odżywki do włosów

Zobacz też:
Puder do włosów – ranking [cnt-year]

Jak szampon w kostce wpływa na stan skóry głowy?

Szampon w kostce ma inny odczyn pH niż mydło do włosów. Mydło oczyszcza zdecydowanie silniej i redukuje nadmierne wydzielanie sebum. Najlepiej sprawdzi się dla osób, które mają problem z naprawdę silnym przetłuszczaniem się skóry głowy i włosów. Mydła mają odczyn zasadowy. Z kolei szampony w kostkach mają pH kwasowe. Dzięki temu nie wymagają stosowania specjalnej płukanki, której zadaniem jest zredukowanie pH. Szampony w kostce zawierają substancje pielęgnujące, które nie podrażniają skóry głowy, tylko poprawiają jej stan.  

Dlaczego szampon w kostce jest idealny do mycia włosów? 

Dlaczego szampony w kostce tak świetnie się sprawdzają do mycia włosów? Przede wszystkim są doskonałe po względem bezpiecznego składu. Nie zawierają konserwantów i sztucznych perfum. Przy tym są nie tylko naturalne, ale także niezwykle skuteczne. Kostki są ekologiczne i zgodne z ideą less waste. Dla wielu osób ma to duże znaczenie, że używają kosmetyków, które nie szkodą środowisku naturalnemu. Tego typu szampony są też łatwe w transporcie. Ich rosnąca popularność wpływa na to, że tych produktów jest coraz więcej na rynku. Dzięki temu z łatwością znajdziesz szampon idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Powiązane artykuły:
Archiwum: marzec 2022