Cellulit najczęściej występuje na udach i pośladkach. Zdarza się jednak, że swoim zasięgiem obejmuje również inne partie ciała, jak chociażby brzuch, przedramiona, a nawet pojawia się cellulit na łydkach. Bez względu na to, jaką partie ciała zaatakuje, dla kobiety, jego pojawienie się zawsze oznacza duży dyskomfort. Zamiast chować go pod ubraniami, lepiej stawić mu czoła i sięgnąć po sprawdzone sposoby na walkę z nim. O jakich sposobach mowa?

Zacznij się ruszać i pokonaj cellulit na łydkach!

Aktywność fizyczna jest sprzymierzeńcem każdej kobiety w walce ze znienawidzoną pomarańczową skórką. Nie tylko pozwala ograniczyć widoczność nieestetycznych grudek tłuszczu, ale też pomaga wysmuklić ciało i sprawić, że wygląda ono lepiej. Ruch to zdrowie i recepta na dobry wygląd. Warto więc zadbać o to, by jego codzienna dawka na stałe zagościła w planie dnia. Forma aktywności powinna być dopasowana do wieku, ogólnej kondycji i wydolności organizmu, stanu zdrowia, a także własnych preferencji. Aktywność fizyczna aby mogła zagościć na stałe w życiu musi kojarzyć się z przyjemnością a nie tylko z przykrym obowiązkiem.

Aby zwalczyć cellulit na łydkach i udach warto postawić na ćwiczenia polegające na wymachach nóg oraz ich unoszeniu w pozycji bocznej, lub podczas leżenia na plecach. Poza nimi równie skutecznie na cellulit na nogach działa jazda na rowerze, bieganie oraz nordic – walking. Rozpoczynając swoją przygodę z aktywnością fizyczną warto zacząć od zwykłych spacerów lub prostych ćwiczeń, które nie są nadmiernie obciążające. Z czasem zarówno częstotliwość, jak i intensywność treningów można zwiększać dostosowując je do własnych możliwości.

Cellulit na łydkach – nie zapomnij o zdrowym odżywianiu!

Zwalczając cellulit na łydkach, udach czy pośladkach trzeba zadbać o zdrową, zbilansowaną dietę i odpowiednie nawodnienie organizmu. Produkty typu fast food oraz żywność wysoko przetworzoną do swojego jadłospisu należy włączać okazjonalnie. Na co dzień zaś wybierać posiłki zawierające duże ilości świeżych warzyw i owoców oraz produktów bogatych w błonnik, który usprawnia proces przemiany materii i ogranicza ryzyko nadmiernego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej. Uzupełnieniem zdrowej diety powinno być wypijanie przynajmniej 2 litrów w ciągu dnia. 

Zobacz też:
Czym jest bariera hydrolipidowa skóry i czemu jest tak ważna?


Powiązane artykuły:
Archiwum: lipiec 2022