Ciało

Czym jest cellulit lipidowy i co zrobić aby się go pozbyć na dobre?

Cellulit lipidowy określany również mianem cellulitu tłuszczowego bywa trudny do zniwelowania. Na szczęście podejmując odpowiednie działania można ograniczyć jego widoczność. Sprawdź jak to zrobić!

Cellulit lipidowy to najbardziej rozpowszechniona forma cellulitu. Szacuje się, że występuje on u większości kobiet. Cellulit lipidowy do II stopień cellulitu, który w odróżnieniu od poprzedzającego jego wystąpienie cellulitu stopnia I, czyli cellulitu wodnego jest zdecydowanie bardziej widoczny i znacznie trudniejszy do usunięcia. W jego przypadku patologiczne zmiany w obrębie komórek tłuszczowych zostały już utrwalone, a zmiany skórne w postaci charakterystycznych grudek tłuszczu wyraźnie zaznaczają się na powierzchni skóry. Choć cellulit lipidowy jest trudniejszy do usunięcia, warto spróbować go zniwelować, dla poprawy własnego samopoczucia. Jak to zrobić?

Cellulit lipidowy i jego tajemnice 

Cellulit lipidowy nie bez przyczyny nazywany jest cellulitem tłuszczowym. Jego wystąpienie jest bowiem ściśle powiązane z nadmiernym rozrostem tkanki tłuszczowej, a dokładniej z patologicznymi zmianami, jakie zachodzą w obszarze jej komórek. Dlatego też cellulit lipidowy pojawia się na tych partiach, które ze względu na swoją budowę są najbardziej narażone na przyrost tkanki tłuszczowej. Należą do nich przede wszystkim uda, pośladki, brzuch, a niekiedy również ramiona, łydki i piersi.

Owe zmiany w obszarze komórek tłuszczowych mogą być wynikiem zaburzeń hormonalnych organizmu, a także prowadzenia niezdrowego trybu życia. Duże znaczenie w ich powstawaniu odgrywają również predyspozycje genetyczne. Bardzo często cellulit lipidowy występuje na skutek działania kilku czynników jednocześnie. Dlatego aby pokonać cellulit, trzeba działać kompleksowo.

Jak zwalczyć cellulit lipidowy?

Aby cellulit lipidowy stał się mniej widoczny, przede wszystkim należy wykluczyć czynniki związane z zaburzeniami gospodarki hormonalnej organizmu lub w przypadku ich występowania, podjąć odpowiednie kroki ograniczające ich następstwa. Ponadto należy zatroszczyć się o swoją dietę. Zmiana nawyków żywieniowych zmniejszy przyrost tkanki tłuszczowej i pozwoli zniwelować cellulit. W jego redukcji bardzo istotną rolę odgrywa również aktywność fizyczna, która podobnie jak zdrowa dieta pomaga rozprawić się z tkanką tłuszczową, a tym samym również cellulitem lipidowym. Ponadto uprawianie sportu, czy chociażby systematyczne wykonywanie prostych ćwiczeń pozwala wymodelować sylwetkę i poprawić jędrność skóry sprawiając, że wygląda ona lepiej. 

Zobacz też:
Endermolift – naturalny i delikatny sposób na jędrną skórę


Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: