Nie myj włosów przed wyjściem!

Zimą bardzo ważne jest to, aby nie myć włosów przed wyjściem. Jeśli możesz, zrób to np. wieczorem przed snem. Nawet suszenie ich nie sprawi, że będziesz mógł bezpiecznie opuścić dom, gdy zrobisz to rano! Niestety, mróz nie sprzyja porannemu myciu. W ten sposób możesz doprowadzić do przemarzania cebulek włosów i doprowadzić do ich wypadania. Nie warto wiec ryzykować.

Nie zapominaj o nakryciu głowy

Czapka to najprostsza metoda na to, aby skutecznie ochronić swoją skórę głowy, a więc również cebulki włosów przed mrozem. Zwróć jednak uwagę na to, z czego zostało wykonane twoje nakrycie. Postaw na naturalne materiały. Niestety, popularny akryl nie chroni dobrze przed niską temperaturą, a na dodatek może mieć negatywny wpływ na twoje ciało. Z tego powodu lepiej zrobisz, jeśli postawisz np. na delikatną wełnę merino, lub kaszmir. Dzięki temu będzie ci cieplej, a miękki materiał wysokiej jakości będzie skutecznie dbał o twoje włosy.

Wychodzisz na spacer? Nie zapomnij o olejowaniu

Gdy wychodzisz na długi spacer po mrozie, warto nałożyć na włosy swój ulubiony olej. Dzięki temu zabezpieczysz je na całej długości. Musisz jednak pamiętać, że po wykonaniu takiego zabiegu będziesz musiał je po kilku godzinach umyć. Ponadto, będą wyglądały na tłuste. Z tego powodu ta metoda sprawdzi się głównie wtedy, gdy np. wybierasz się na wieczorny spacer z psem, a fryzurę i tak chowasz pod czapką. Trudno jednak o skuteczniejszy sposób zabezpieczenia włosów przed negatywnym wpływem niskiej temperatury.

Zobacz też:
Co zrobić, aby włosy szybciej rosły? Tajniki pielęgnacji – poznaj sprawdzone sposoby na porost włosów!

Postaw na mocniej nawilżające odżywki

W trakcie mroźnej zimy zwykle obniża się wilgotność powietrza. Powodem jest nie tylko niska temperatura, ale również grzejniki, które w twoim domu skutecznie osuszają powietrze. Dlatego bardzo ważne jest, aby w tym okresie używać szczególnie mocno nawilżających odżywek. To sprawi, że będą się mniej puszyć i przez długi czas zachowają piękny wygląd. Zawsze dobieraj takie produkty do swojej porowatości włosów: w ten sposób osiągniesz najlepsze rezultaty.

Wzmacniaj włosy także od środka

Nie zapominaj, aby zimą także wzmacniać włosy od środka. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku zdrowa, zbilansowana dieta. Dzięki niej będziesz mógł szybciej zapuścić fryzurę i sprawić, by wyglądała naprawdę fenomenalnie! Możesz dodatkowo wspomóc się suplementacją diety, uzupełniając biotynę, która jest budulcem włosów. Jednak nim to zrobisz, najlepiej zapytaj o radę swojego dietetyka.

Dbanie o włosy zimą powinno być równie intensywnie, co latem. Po prostu w tym okresie musisz zwrócić uwagę na nieco inne aspekty pielęgnacji. Jednak nie zapominaj o tym, aby przede wszystkim dobierać swoją rytunę oraz kosmetyki do własnych potrzeb i oczekiwań.

Na tej stronie https://gemini.pl/poradnik/uroda/jak-dbac-o-wlosy-zima/ znajdziesz więcej informacji w tym temacie.Powiązane artykuły:
Archiwum: listopad 2021