Bardzo łatwa w użyciu, a przy okazji oferująca krótkotrwały efekt – taka właśnie jest zielona szamponetka albo wersja w dowolnym innym kolorze. To świetny test, który pozwoli ci sprawdzić, jak czujesz się w innym kolorze, a przy okazji szybko się zmyje. Dowiedz się wszystkiego o saszetkach koloryzujących.

Trwałość, wypłukiwanie kolorów, kondycja włosów po zastosowaniu – wady i zalety szamponetek 

szamponetka niebieskie

Wiele osób nie wyobraża sobie koloryzacji włosów bez szamponetek. Zanim jednak udasz się do drogerii, sprawdź, czy szamponetka do włosów to opcja dla ciebie.

Zalety

Koloryzacja włosów szamponetką ma wiele zalet, które wyróżniają ją na tle innych produktów:

  • tymczasowy kolor – szamponetka to farba zmywalna, co oznacza, że jej efekt utrzymuje się do kilku myć. Najczęściej szamponetka schodzi po mniej więcej sześciu myciach, jednak jest to zależne od producenta produktu. Warto jednak pamiętać, że przy każdym użyciu szamponu farba będzie się już delikatnie zmywać;
  • łatwość koloryzacji – koloryzację szamponetką można przeprowadzić łatwo i przyjemnie. Stosuje się ją jak szampon. Nie trzeba więc męczyć się z pędzlem i zastanawiać się, jak ufarbować tylne partie włosów;
  • koloryzacja delikatna dla włosów – ogromną zaletą jest to, że szamponetki nie zawierają one amoniaku. Oznacza to, że są delikatniejsze od farb do koloryzacji trwałej;
  • cena – to spory atut szamponetek – niektóre z nich kosztują zaledwie kilka złotych;
  • szybkie odświeżenie koloru – nawet włosy poddane trwałej koloryzacji, na skutek czynników zewnętrznych, mogą tracić kolor i blask. W takich sytuacjach szamponetki okazują się niezwykle przydatne, gdyż pozwalają szybko odświeżyć posiadany już kolor. Dzięki temu fryzura prezentuje się zdrowo i jest niezwykle błyszcząca.

Wady

To, co dla jednych stanowi zaletę, dla innych może być wadą. Z tego powodu przed zakupem szamponetki warto wziąć pod uwagę również minusy stosowania tego produktu:

  • wypłukiwanie się koloru – szamponetki utrzymują się na włosach do kilku myć. Dlatego też, chcąc przedłużyć kolor, należy ponownie wykonać koloryzację lub rozważyć zastosowanie farby stałej;
  • niepewny odcień – Intensywność koloru zależy od wielu czynników. Z tego powodu barwa włosów może nieco różnić się od tej na opakowaniu. W przypadku zastosowania niewystarczającej ilości produktu trudno o równomierne pokrycie fryzury. Panie o włosach długich i grubych powinny rozważyć zakup przynajmniej dwóch szamponetek;
  • nie rozjaśnia włosów – saszetki koloryzujące nie rozjaśniają włosów, dlatego, jeśli rozważasz zakup szamponetki blond w celu delikatnego rozjaśnienia, lepiej sprawdzi się farba trwała;
  • efekt po wypłukaniu szamponetki – jeśli kolor szamponetki będzie znacznie ciemniejszy od koloru wyjściowego, farba może do końca się nie wypłukać. 

Szamponetki do włosów – koloryzacja, którą możesz zmyć

szamponetka różowe

Saszetki koloryzujące do włosów, podobnie jak tradycyjne farby, oferują sporą gamę kolorów i odcieni. Dostępne są szamponetki blond, szamponetki do ciemnych włosów, a także rudych. 

Zobacz też:
Jak wykonać keratynowe prostowanie włosów w domu? Wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Szamponetki – kolory niestandardowe

W najnowszych trendach co jakiś czas pojawiają się kolorowe włosy. Takim metamorfozom w szczególności sprzyja okres lata. Szamponetka kolorowa okazuje się tutaj świetnym rozwiązaniem, gdyż pozwala uzyskać pożądany efekt bez obaw o konieczność wykonania dekoloryzacji. Fioletowa, niebieska, zielona i czerwona szamponetka to tylko niektóre opcje dla pań gotowych na radykalną odmianę.

Jak farbować włosy szamponetką? Aplikacja produktu

szamponetka nakładanie

Nazwa szamponetki jest podpowiedzią co do jej stosowania. Należy bowiem użyć jej dokładnie tak jak szamponu. Na początku najlepiej umyć włosy zwykłym kosmetykiem i dokładnie je spłukać, aby usunąć zanieczyszczenia i otworzyć łuski. Następnie należy nałożyć szamponetkę na całą długość włosów i doprowadzić do powstania piany. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, by kosmetyk dokładnie pokrył wszystkie pasma. Po upływie czasu podanego przez producenta należy dokładnie spłukać szamponetkę i nałożyć odżywkę nawilżającą.

Przed rozpoczęciem koloryzacji przeczytaj dokładnie instrukcję na opakowaniu i postępuj według zaleceń producenta. Aby zapobiec zabrudzeniu dłoni, koniecznie załóż rękawiczki jednorazowe. Na kilka dni przed koloryzacją szamponetką warto zadbać o dobre nawilżenie i odżywienie włosów. Taką pielęgnację warto również zastosować po koloryzacji. Wpłynie to pozytywnie na efekt farbowania i kondycję włosów.

Szamponetki – efekty koloryzacji włosów

Należy pamiętać, że nawet najlepsze szamponetki zapewniają nietrwałą i delikatną koloryzację. W przypadku ciemnych kolorów efekt metamorfozy jest wyraźniejszy. Z kolei, wybierając szamponetki do włosów blond, nie należy spodziewać się rozjaśnienia włosów. W takim przypadku można liczyć jedynie na delikatną zmianę koloru na jasnych włosach lub nadanie im innego odcienia.

Alternatywa dla szamponetki

szamponetka farbowanie

Jeśli zależy ci na bardzo delikatnej koloryzacji włosów, pomocne będą też szampony koloryzujące i odżywki koloryzujące do regularnego stosowania. Takie produkty mogą pogłębić kolor lub nadać włosom pożądany odcień. Są niezwykle pomocne w celu wyeliminowania żółtego zabarwienia na włosach blond.

Podsumowując, jeśli zależy ci na wypróbowaniu koloru lub koloryzacji włosów, która nie wpłynie na ich kondycję, szamponetka jest właśnie dla ciebie. Jeśli chcesz rozjaśnić kosmyki lub też jeśli nie odpowiada ci częste odświeżanie ich wyglądu, rozważ koloryzację farbą do włosów. Szamponetka jest świetnym produktem do koloryzacji włosów, pod warunkiem, że zależy ci na efektach, jakie oferuje.Powiązane artykuły:
Archiwum: lipiec 2021