Pryszcze na skroniach to problem wielu osób. Mogą mieć one postać czerwonych pryszczy zlokalizowanych pod skórą, czarnych wągrów lub ropnych wyprysków. Najczęściej pokazują się u posiadaczy cery tłustej i mieszanej. Za powstawanie tych nieestetycznych zmian odpowiadają rozmaite czynniki. Przeczytaj, jakie są najczęstsze przyczyny pryszczy na skroniach!

Pryszcze na skroniach – skąd się biorą?

Bolące pryszcze na skroniach mogą mieć wiele przyczyn, choć najczęściej są skutkiem nadmiernego wydzielania łoju, który zalega w porach. Natomiast w połączeniu z resztkami makijażu, złuszczającym się naskórkiem i innymi zanieczyszczeniami, dochodzi do zatkania porów i powstawania pryszczy. Innymi istotnymi czynnikami mającymi wpływ na występowanie takich zmian są np.:

  • zmiany hormonalne;
  • nieodpowiednia dieta;
  • stres;
  • niewystarczająca dawka snu;
  • sięganie po używki;
  • odwodnienie organizmu. 

Jak zapobiegać pryszczom na skroniach?

Pryszcze na skroniach to często występujący problem, lecz czy wiesz, że możesz się przed nim uchronić? W tym celu powinieneś przede wszystkim szczególnie zadbać o odpowiednią higienę. Każdego dnia sięgaj po żele oczyszczające i korzystaj z toników, które utrzymują odpowiednie pH twojej skóry.

Co pewien czas należy też stosować peelingi, których zadaniem jest usuwanie martwego naskórka ze skóry. Warto, aby były to kosmetyki naturalne. Aby nie pojawiły się pryszcze na skroniach, ważne jest również czyszczenie wszelkich powierzchni, które przenoszą bakterie – m.in. telefony komórkowe, czy oprawki okularów. 

Jak usunąć pryszcze na skroniach?

Możesz wykorzystać domowe sposoby na pryszcze na skroniach, które obejmują m.in. stosowanie odpowiednich kosmetyków stworzonych dla osób mających cerę trądzikową. Często jednak okazuje się, że ta metoda nie jest do końca skuteczna. W takim wypadku warto rozważyć zabiegi na trądzik, które oczyszczają skórę i leczą potrądzikowe blizny.

Zobacz też:
Poznaj najlepsze domowe sposoby na pryszcze

Polecane zabiegi na trądzik na skroniach

Gabinety medycyny estetycznej oferują obecnie szeroki wybór zabiegów, które umożliwiają znaczną poprawę kondycji skóry. Jeśli chodzi o zabiegi na pryszcze na skroniach, to najczęściej poleca się peelingi mechaniczne polegające na precyzyjnym oczyszczeniu twarzy i złuszczeniu martwego naskórka.

Zwykle stanowią one wstęp do innych, inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Popularnym rozwiązaniem jest także laser, który wytwarza wiązki promieniowania oddziałujące na naczynka krwionośne. To doskonały wybór, jeśli zmagasz się z trądzikiem różowatym. Ponadto możesz rozważyć zabiegi kwasami lub peelingi kawitacyjne. 

Wiesz już, skąd biorą się pryszcze na skroniach i jak możesz je usunąć. Gdy dostrzeżesz je na swojej skórze, to nie panikuj – zacznij walczyć z tym problemem, jak najszybciej, a na pewno uda ci się z nim wygrać!Powiązane artykuły:
Archiwum: sierpień 2022