Peeling skóry głowy – dlaczego warto?
Podczas gdy zdecydowana większość kobiet nie wyobraża sobie pielęgnacji twarzy bez regularnego wykonywania złuszczającego peelingu, o tyle w przypadku skóry głowy na jego wykorzystanie decyduje się stosunkowo niewiele pań. A tymczasem systematyczne wykonywanie peelingu na skórze głowy wiąże się z wieloma korzyściami.
Świadoma pielęgnacja włosów, którą interesuje się coraz większa liczba kobiet, duży nacisk kładzie pielęgnację skóry głowy. Krótki masaż z wykorzystaniem peelingu pozwala usunąć ze skóry głowy pozostałości po stosowanych na co dzień kosmetykach oraz resztki martwego naskórka. Masaż dotlenia cebulki włosów, poprawia krążenie krwi, a także sprawia, że skóra przyjmuje więcej składników odżywczych. Efekty regularnego stosowania peelingu mogą być naprawdę niesamowite.
Peeling do skóry głowy to kosmetyk przeznaczony dla każdej kobiety. Na jego regularne stosowanie powinny zdecydować się zwłaszcza panie, które borykają się z problemem:
● spowolnionego wzrostu włosów,
● nasilonego wypadania włosów,
● osłabionych i matowych włosów,
● swędzącej skóry,
● przetłuszczającej się skóry głowy,
● oklapniętych włosów,
● podrażnionej skóry głowy,
● niedostatecznie odżywionej skóry.
Peeling skóry głowy jako wstęp do innych zabiegów pielęgnacyjnych
Kobiety, które stawiają na świadomą pielęgnację włosów, peeling skóry głowy często wykorzystują jako zabieg przygotowujący skórę do innych czynności pielęgnacyjnych.
Masaż przy pomocy peelingu do skóry głowy warto wykonać przed nałożeniem na włosy serum bądź też maski. Usunięcie warstwy martwego naskórka oraz zanieczyszczeń ze skóry głowy sprawia, że absorpcja składników odżywczych znacznie się zwiększa.
Trzeba podkreślić, że peeling skóry głowy należy traktować jako element rutynowej pielęgnacji włosów. Wykonywanie go przynajmniej raz w tygodniu przyniesie naprawdę spektakularne efekty.
Czy peeling do skóry głowy poprawia stan włosów?
Pomimo tego że peeling aplikowany jest bezpośrednio na skórę głowy, to jednak może znacznie poprawić także stan samych kosmyków. Masaż, który wykonuje się przy nanoszeniu preparatu na skórę, pobudza i wzmacnia mieszki włosowe, co sprawia, że włosy stają się odporne na wypadanie. Nowe kosmyki są mocniejsze i grubsze, a ich odporność na negatywne czynniki zewnętrzne znacznie się zwiększa.
Aby peeling do skóry głowy przyniósł oczekiwane efekty, należy przeprowadzać go regularnie – przynajmniej raz w miesiącu. Kobiety, które borykają się z problemem wypadających, przetłuszczających się włosów bądź też łupieżu, mogą nanosić go na skórę głowy nawet raz w tygodniu.