Wyrazisty makijaż permanentny oczu sprawdza się w podkreślaniu naturalnego kobiecego piękna. Maskuje również w pewnym stopniu drobne niedoskonałości. Zawsze jest dostosowywany do typu spojrzenia i twarzy klientki. Efekt uzyskany dzięki temu utrzymuje się nawet kilka lat. Czy warto z niego skorzystać? Przekonaj się!

Makijaż permanentny – co dokładnie oznacza?

Zacznijmy od przedstawienia zasady wykonywania kreski permanentnej. Jej podstawą jest barwnik w formie czarnego (lub nieco jaśniejszego) pigmentu. Wprowadzany jest pod naskórek znajdujący się w linii rzęs lub nad nią. Zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, co sprzyja zmniejszeniu odczuwanego dyskomfortu. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne ze względu na niezwykłą trwałość oraz natychmiastowy efekt.

Kreska na powiece i jej rodzaje

Stworzenie trwałego makijażu oczu bazuje na kilku sprawdzonych rozwiązaniach. Najczęściej stosowane są kreski:

 • powieki górnej w linii rzęs dające efekt zagęszczenia;
 • powieki górnej ponad linią rzęs w formie dekoracyjnej;
 • powieki dolnej w linii rzęs optycznie zmniejszającej spojrzenie.

Zdecydowanie najchętniej wybierane są zabiegi makijażu permanentnego oczu w linii rzęs. Ich zagęszczenie zauważalnie poprawia wyrazistość spojrzenia.

Makijaż permanentny oczu – charakterystyka poszczególnych typów kresek

Kreska zagęszczająca

Jeśli chcesz wykonać makijaż permanentny oczu, wcześniej zapoznaj się z jego najważniejszymi cechami. Pigmentacja wykonywana w linii rzęs górnej powieki zapewnia efekt podkreślenia naturalnego kształtu oka i uwypuklenie spojrzenia. Dzięki niej kontur oczu jest udoskonalony, a korekta zapewnia dodatkowy efekt odmłodzenia. Kobiety, które zdecydowały się na zagęszczenie rzęs, nie muszą już martwić się codziennym makijażem.

Zobacz też:
Konturowanie na mokro – zrób to sama krok po kroku!

Makijaż ponad linią rzęs

Zdecydowanie więcej możliwości estetycznych daje wykonanie kreski ponad linią rzęs. Dlaczego? Można stworzyć dzięki niej odmienne efekty – eyeliner, butterfly oraz cieniowanie. To propozycja dla pań, które kochają make-up wieczorowy!

Kreska na powiece dolnej

Ostatnim z możliwych sposobów na wykonanie kreski trwałej jest wykonanie zabiegu na dolnej powiece. Stosunkowo rzadko kobiety decydują się na podkreślenie oka właśnie w ten sposób. Z jakiego powodu? Korygując dolną linię rzęs, zmniejszasz optycznie swoje oczy. Dlatego ta propozycja jest skierowana szczególnie do tych kobiet, które mogą pochwalić się wyjątkowo dużymi oczami.

Make-up permanentny brwi a korzyści

Jakie zalety ma trwała kreska dekoracyjna? To przede wszystkim ogromna wygoda dostrzegalna na co dzień. Bez względu na rodzaj kreski zapewniasz sobie efekt stale podkreślonych oczu bez względu na porę dnia lub nocy. To propozycja skierowana szczególnie dla tych pań, które często w pośpiechu wykonują poranny makijaż lub chcą uzyskać trwały efekt mimo bardzo aktywnego trybu życia. Dzięki zabiegowi codzienny make-up ogranicza się do najmniej wymagających czynności. Nie musisz już martwić się nierówną linią.

Naturalność

Makijaż permanentny zapewnia naturalny efekt. Profesjonalnie wykonana kreska w linii rzęs będzie świetnie podkreślać twoje spojrzenie bez tworzenia efektu sztuczności. Warunkiem jest oczywiście skorzystanie z usług doświadczonej linergistki, która zaproponuje ci odpowiednie rozwiązanie i pokaże efekty przed rozpoczęciem wykonywania zabiegu.

Wysoka trwałość

Niezwykle ważne jest to, że efekt zabiegu utrzymuje się nawet do pięciu lat od jego wykonania. Bez względu na to, czy jest to linia zagęszczająca, czy cieniowana profesjonalny makijaż permanentny utrzymuje się na powiekach bardzo długo. W skrajnych przypadkach jednak może się zdarzyć, że barwnik będzie tracił swoje nasycenie po kilku miesiącach. Jednak zdarza się to stosunkowo rzadko i wynika z nieprawidłowego przeprowadzenia pielęgnacji.

Zobacz też:
Baza pod makijaż – spełnione marzenie o aksamitnej skórze w 2022 r.

Kreska permanentna a jej wybór przed zabiegiem

Czy makijaż permanentny powiek jest zabiegiem, o którym w pełni decyduje klientka? Niekoniecznie. Powodem tego jest fakt, że to linergistka ma najlepszą wiedzę i doświadczenie w temacie uzyskania jednolitego efektu makijażu oczu pasującego do konturu i kształtu twarzy oraz spojrzenia każdej klientki. Dlatego to, czy górna i dolna powieka będą modelowane, zależy głównie od niej. Oczywiście przed wykonaniem zabiegu specjalistka wykonuje próbny make-up, który jest w pełni konsultowany z klientką i dopasowywany do jej potrzeb oraz oczekiwań.

Przeciwwskazania do realizacji makijażu permanentnego oczu

Czy kreska permanentna cieniowana lub zagęszczająca ma jakieś przeciwwskazania? Korekcja powiek czy zewnętrznego kącika obarczona jest ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej na barwnik. Należy zaznaczyć, że zabieg ten zalicza się do inwazyjnych. Poza reakcjami alergicznymi do najpoważniejszych przeciwwskazań zalicza się:

 • choroby skóry;
 • infekcje (bakteryjne, wirusowe i grzybicze);
 • ciążę i laktację;
 • nowotwory;
 • menstruację;
 • przyjmowanie leków (przeciwzakrzepowych, antydepresyjnych, przeciwzapalnych);
 • choroby serca;
 • problemy psychiczne;
 • lęk przed zabiegiem.

Kreska permanentna cieniowana jest świetnym sposobem na trwały makijaż każdego dnia! To rozwiązanie skierowane dla tych, które kochają świetny wygląd bez straty czasu na codzienne wykonywanie kresek. Jeśli więc marzy ci się idealny i trwały make-up, umów się na wizytę do specjalistki, która doradzi ci, a następnie wykona zabieg!

Powiązane artykuły: