Porady

Kremy SPF z filtrem – dlaczego warto ich używać?

Kremy ochronne z filtrem SPF najczęściej stosujemy podczas słonecznych, letnich dni. Tymczasem eksperci zalecają korzystanie z nich na co dzień. Podpowiadamy, dlaczego jest to tak istotne.

Ekspozycja na promienie słoneczne ma niewątpliwie pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Słońce jest najważniejszym źródłem witaminy D, o której niedobory tak łatwo w naszym klimacie. Mimo wszystko warto pamiętać, że regularne wystawianie skóry na słońce sprzyja infekcjom alergicznym i nowotworom skóry. Przyspiesza także proces starzenia. Właśnie dlatego warto sięgnąć po kremy z filtrem SPF. 

Co to jest krem z filtrem SPF?

SPF to skrót od angielskiego wyrażenia Sun Protection Factor. Kremy z SPF chronią więc przed promieniowaniem słonecznym UV. Dostępne na rynku produkty oznaczone są różnymi współczynnikami. Najskuteczniejszy jest SPF 50, który blokuje aż 98% promieniowania UVB. 

Przed zakupem warto zwrócić uwagę również na inne parametry kosmetyku. Krem SPF do twarzy marki Senelle chroni nie tylko przed wspomnianym UVB, ale także przed groźnym promieniowaniem UVA. 

Jakie jest działanie kremów z filtrem SPF?

W dostępnych na rynku kremach ochronnych SPF zawarte są różnego rodzaju filtry mineralne i organiczne. Ich zadaniem jest absorbowanie i pochłanianie nadmiernej ilości szkodliwych promieni słonecznych oraz ich neutralizacja. 

W kremach dostępnych na rynku znajdziemy między innymi mineralny dwutlenek tytanu, który wyróżnia się wyjątkowo szerokim spektrum ochrony. Dodatkowe filtry organiczne nie tylko chronią skórę przed poparzeniami i fotostarzeniem, ale także mają działanie pielęgnacyjne. Przeciwdziałają powstawaniu wolnych rodników, wspomagają syntezę kolagenu oraz wspierają proces nawilżania skóry.  

Jaki krem z filtrem SPF warto wybrać? 

Jednym z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przy zakupie kremu z filtrem niemal zawsze jest jego współczynnik. Najbardziej rekomendowane jest sięganie po filtry 50 i wyższe. Decyzja powinna być jednak dostosowana do indywidualnych warunków. Osoby o jaśniejszej karnacji są zdecydowanie bardziej narażone na poparzenia słoneczne. Z tego powodu rekomenduje się dla nich kremy z wysokim współczynnikiem filtra.

Obecnie wielu producentów deklaruje obecność filtrów w kosmetykach stosowanych na co dzień – na przykład kremach BB. Zawsze jednak warto zwracać uwagę na to, jakie jest spektrum działania rzeczonych filtrów. Najważniejszymi zawsze są skład i formuła kosmetyku. 

Zobacz też:
Gdzie znajdziesz jedyne w swoim rodzaju produkty handmade idealne na prezent?

Krem z filtrem do twarzy Senelle to wegańska formuła oparta na naturalnych składnikach i nowoczesnych filtrach mineralnych i organicznych. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom kosmetyk ten chroni przed szerokim spektrum promieniowania słonecznego, a dodatkowo nawilża i odżywia skórę. 

Dlaczego kremy SPF warto stosować na co dzień?

Stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym najczęściej kojarzymy z urlopami na plaży. Od jakiegoś czasu coraz częściej wspomina się jednak o tym, aby włączyć je do codziennej pielęgnacji skóry twarzy i rąk. 

Kremy SPF warto stosować na co dzień, nie tylko w sezonie, ale przez cały rok. Ekspozycja na promienie słoneczne ma miejsce również zimą. Skuteczna ochrona przed promieniowaniem UVB i UVA pomaga zachować zdrową, pięknie wyglądającą skórę. Zmniejsza także ryzyko powstania przebarwień, alergii, a przede wszystkim nowotworów skóry. Właśnie dlatego warto stosować ją na co dzień. 

Jakie efekty daje stosowanie kremu SPF z filtrem?

Regularne stosowanie kremów SPF z filtrem chroni przed poparzeniami słonecznymi. Na dłuższą metę zaś przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry, które jest efektem stałej ekspozycji na promienie słoneczne. 

Na szczęście wiedza o tym, że ochrona przed słońcem potrzebna jest przez cały rok, staje się coraz powszechniejsza. Zanim zdecydujesz się na konkretny krem SPF, zwróć uwagę na to, jakie jest spektrum jego działania oraz jakich składników użyto do jego produkcji. Wybieraj te naturalne z dużą ilością sprawdzonych i dobrze przebadanych filtrów.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: