Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów do depilacji. Jednym z nich jest krem do depilacji okolic intymnych. Metoda ta jest szybka, skuteczna i tania. Zobacz, dla kogo jest odpowiednia!

Czym jest krem do depilacji miejsc intymnych?

Krem do depilacji miejsc intymnych to produkt, który stosowany być może zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Dzięki zawartości specjalnych substancji wystarczy kilka minut, by pozbyć się niechcianego owłosienia. Depilacja okolic bikini kremem to coraz popularniejszy wybór, gdyż metoda ta jest delikatniejsza dla skóry niż tradycyjne maszynki do golenia. Krem do golenia miejsc intymnych można dostać w drogeriach osobno w wersji dla kobiet i mężczyzn, jednak często produkt ten jest uniwersalny.

Krem do depilacji bikini – jak działa?

krem do depilacji miejsc intymnych - krem do depilacji bikini – jak działa?

Krem do depilacji bikini działa poprzez rozpuszczenie keratyny znajdującej się w strukturze włosa. Dzięki temu włoski w łatwy sposób mogą zostać usunięte. Działanie to sprawia, że możesz cieszyć się gładką skórą bez włosów przez długi czas – nawet dwa miesiące! Pamiętaj, by nie stosować jednego kremu przez zbyt długi czas, gdyż skóra może uodpornić się na działanie substancji zawartych w preparacie i włoski nie będą łatwo usuwalne.

Krem do depilacji okolic intymnych – wykonaj próbę uczuleniową przed zabiegiem

Przed przystąpieniem do depilacji miejsc intymnych kremem koniecznie wykonaj próbę uczuleniową. Niewielką ilość kremu depilującego nałóż na mały kawałek skóry i odczekaj 48 godzin. Jeśli przez ten czas poczujesz pieczenie bądź zaczerwienienie, oznacza to, że masz alergię i nie powinieneś stosować tego produktu.

krem do depilacji okolic intymnych – wykonaj próbę uczuleniową przed zabiegiem

Krem do depilacji miejsc intymnych – jak stosować?

Jak stosować krem do depilacji miejsc wrażliwych? Jest to niezwykle proste! Niewielką ilość kosmetyku należy nałożyć na skórę i odczekać kilka minut. Czas oczekiwania zależy od producenta, dlatego zawsze należy zapoznać się z informacjami znajdującymi się na opakowaniu. Po upłynięciu odpowiedniej chwili krem do depilacji intymnej należy usunąć przy użyciu specjalnej szpatułki. Po wykonaniu tych kroków możesz cieszyć się gładką skórą bez włosów! Pamiętaj, by nie przekraczać wyznaczonego czasu, gdyż może to być niebezpieczne dla skóry.

Zobacz też:
Wrastające włoski po depilacji – jak pozbyć się tego problemu? Jak zapobiegać ich powstawaniu? Jakie kosmetyki mogą się przydać?
krem do depilacji miejsc intymnych – jak stosować?

Po depilacji odpowiednio zadbaj o skórę w miejscach wrażliwych

Po zastosowaniu kremu do golenia miejsc intymnych koniecznie zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry. W przeciwnym razie skóra będzie przesuszona i łatwo ulegnie podrażnieniom. Doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju preparaty z witaminami A oraz E do skóry wrażliwej. Sprawią one, że skóra stanie się miękka i delikatna.

Jak działa krem do depilacji?

Kremy do depilacji mają wiele zwolenników. Są łatwe w użytkowaniu, a sam proces usuwania zbędnego owłosienia przebiega bezboleśnie. Podczas ich stosowania należy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Składniki aktywne, wręcz rozpuszczają włoski. Wbrew pozorom to silne produkty, dlatego przed ich zastosowaniem warto zrobić tzw. próbę uczuleniową i sprawdzić, czy metoda jest odpowiednia dla Ciebie. Krem do depilacji, odpowiednio dobrany i używany jest jak najbardziej skuteczny. Często osłabia ponownie wyrastające owłosienie. Zwróć uwagę przy wyborze kosmetyku. Do delikatniejszych partii ciała ( okolice intymne, twarz) przeznaczone są specjalne, delikatniejsze preparaty.

Krem do depilacji miejsc intymnych to dobre rozwiązanie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki niej w szybki sposób pozbędziesz się niechcianego owłosienia. Krem przeznaczony do usuwania zbędnego owłosienia osłabia cebulki, pozostawiając skórę gładką. Pamiętaj jednak o przeprowadzeniu próby uczuleniowej tak, by mieć pewność, że twoja skóra nie zostanie podrażniona.Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2021