Nie masz czasu na mycie włosów przed wyjściem, a jak na złość właśnie skończył ci się suchy szampon? Bez obaw! Możesz samodzielnie go stworzyć – i to ze składników, które najprawdopodobniej masz już w swoim domu. To banalnie proste i niezwykle opłacalne. Sprawdź, jak zrobić suchy szampon do każdego odcienia włosów zaledwie w kilka minut!

Jak zrobić suchy szampon?

Choć pozornie może wydawać się to skomplikowane, w rzeczywistości jest to jeden z najprostszych kosmetyków, jakie można samodzielnie wykonać. Warto więc pokusić się o taką ekologiczną i ekonomiczną alternatywę drogeryjnego preparatu w sprayu. Jak zrobić suchy szampon? Wystarczą ci do tego 2 łyżki skrobi kukurydzianej, mąki ziemniaczanej lub puder dla dzieci. Wszystkie te produkty skutecznie pochłaniają nadmierną ilość sebum z włosów i skórę głowy, natychmiast odświeżając twój wygląd.

Jeżeli masz ciemne włosy, możesz zmodyfikować kolor domowego suchego szamponu, aby nie odznaczał się na twojej głowie. W tym celu dodaj po prostu kakao lub cynamon. Zmieniając proporcje mieszanki, wpływasz na jej odcień. Pamiętaj, aby suchy szampon, nawet ten domowy stosować tylko okazjonalnie.

Jak widzisz, do wykonania własnego suchego szamponu wystarczy ci tylko jeden produkt – maksymalnie dwa, jeżeli chcesz otrzymać ciemniejszy kolor. Zastanawiasz się, jak nakładać go na włosy? Użyj do tego dużego pędzelka z delikatnym włosiem – takiego, jakiego użyłabyś do nakładania na twarz pudru lub palcami niewielką ilość na środek głowy, wzdłuż przedziałka. Po nałożeniu delikatnie go wmasuj, a nadmiar usuń grzebieniem.

Przechowuj ten domowy kosmetyk w szczelnym, szklanym lub plastikowym pojemniczku, do którego nie przedostanie się żadna wilgoć.
Skoro wiesz już, jak zrobić suchy szampon oraz jakie jest to proste i tanie, już nigdy nie będziesz chciała wrócić do jego sklepowych wersji! Możesz dowolnie modyfikować jego odcień, a także zapach – w tym celu dodaj do mieszanki suszone kwiaty lub zioła i odstaw na dobę, po czym przecedź. Polecamy użyć do tego np. kwiaty lawendy.

Zobacz też:
Jaki powinien być dobry szampon przeciwłupieżowy?


Powiązane artykuły:
Archiwum: sierpień 2022