Jakie są objawy alergii?

Alergia może się nam przytrafić w każdym wieku. Mitem jest stwierdzenie, że ktoś kto nie borykał się z tym problemem w wieku dziecięcym, mając 20 lub 30 lat, nie spotka się z nim w przyszłości. Najtrudniejszym czasem dla alergików jest wiosna. Kiedy przyroda budzi się do życia, pylące krzewy, drzewa i inne rośliny nie dają alergikom żyć. Wtedy właśnie szukają leku na alergie lub wszelkiego innego sposobu żeby poradzić sobie z ich objawami. A co właściwie dolega alergikom? Przede wszystkim cierpią z powodu nieżytu nosa. Tak zwany katar sienny objawia się obfitą i wodnistą wydzieliną z nosa. Do tego dochodzi ciągle kichanie. Poza katarem alergicy mierzą się z zapaleniem spojówek. Oczy stają się zaczerwienione i łzawią. Z kolei na powiekach widać lekką opuchliznę. Do kompletu z nieżytem nosa i zapaleniem spojówek pojawia się często astma alergiczna. To napady gwałtownego kaszlu połączone z utrudnieniami w oddychaniu. Teoretycznie wszystkie te objawy nie są groźne dla zdrowia. Mogą jednak znacząco utrudnić codzienne funkcjonowanie. Nic dziwnego, że alergicy szukają zatem skutecznego leku na alergie.

Jak radzić sobie z alergią?

Rozwiązaniem problemu alergików może być  odpowiedni lek na alergie. On złagodzi objawy i pozwoli na normalne, codzienne funkcjonowanie nawet w szczycie pylenia drzew, krzewów i innych roślin. Dodatkowo warto omijać miejsca, w których pylących drzew i roślin jest najwięcej. Należy też regularnie wietrzyć mieszkanie. Najlepiej robić to wieczorem, gdy w powietrzu unosi się najmniej pyłków. Wracając do domu po spacerze warto też wziąć prysznic, żeby pozbyć się nagromadzonych na skórze pyłków powodujących uczulenie. Same spacery lepiej natomiast odbywać rano lub wieczorem. W ciągu dnia stężenie pyłków jest znacznie większe. Poza tym jeżdżąc samochodem lepiej korzystać z klimatyzacji, a nie otwierać okien.

Zobacz też:
Trądzik – czym dokładnie jest i jak można sobie z nim poradzić?

Amertil Bio – czym jest i jak go stosować? Borykając się z problemem alergii warto też postawić na sprawdzony lek. Firma Biofarm oferuje na przykład lek na alergie Amertil Bio. To lek stosowany w przypadku różnorodnych objawów alergii. Zawartą w nim substancją czynną jest cetyryzyny dichlorowodorek. Amertil Bio łagodzi objawy dotyczące nosa i oczu związane z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa. Jednocześnie łagodzi objawy pokrzywki. Co do zasady lek ten jest w bezpieczny dla organizmu. Nie należy go stosować jedynie w przypadku osób z ciężką chorobą nerek, a także w przypadku uczulenia na dicholowodorek cetyryzyny lub którykolwiek z pozostałych składników leku.Powiązane artykuły:
Archiwum: listopad 2021