Wyraźnie zarysowany i delikatnie przyciemniony łuk brwiowy świetnie podkreśla kształt i kolor oczu. Jednakże wiele pań, zwłaszcza blondynek, narzeka na zbyt jasne brwi. Farbowanie ich henną przez kosmetyczkę daje często efekt zbyt mocny, nie pasujący do jasnych włosów i szarych czy niebieskich oczu. Jak przyciemnić brwi, by wyglądały naturalnie? Jaki kolor wybrać, aby współgrały z cerą, kolorem fryzury i oczu? Spieszymy z odpowiedziami.

Jak przyciemnić brwi kosmetykami?

Podstawowa zasada jest taka, że gęste brwi podkreśla się specjalnym żelem, cieniem lub koloryzującą pomadą. Z kolei w przypadku stylizacji rzadkich brwi lepiej sprawdzi się kredka, którą zrobisz obrys łuku brwiowego i domalujesz brakujące włoski. Jeśli chodzi o kolor kosmetyków, to dopasuj go do swojej karnacji, koloru oczu i włosów. Szatynkom pasują brwi grafitowe lub jasnobrązowe, w zależności od karnacji i koloru tęczówki oka. Brunetkom – brwi brązowe i ciemnobrązowe. Z kolei blondynki najlepiej wyglądają z brwiami w odcieniach miodowego beżu lub jasnego brązu. Masz rude włosy? Wybierz kosmetyki do brwi w odcieniach miedzianych.

Jak naturalnie przyciemnić brwi? Środki do koloryzacji znajdziesz w kuchni

Jak przyciemnić brwi bez makijażu? W tym przypadku lepiej sprawdzą się domowe zabiegi koloryzujące. Dadzą bardziej trwały efekt, a brwi będą wyglądały naturalnie. Oto skuteczne sposoby na przyciemnianie brwi:

  • aby uzyskać odcień jasnego brązu, przyłóż torebki z mocno zaparzoną herbatą na czas od 15 do 20 minut, zabieg powtarzaj codziennie przez 7 dni;
  • jasno brązowe brwi uzyskasz, smarując je na 20 minut papką z mielonej kawy i miodu;
  • brwi w ciemnych odcieniach brązu uzyskasz, smarując je na 20 minut papką z mielonej kawy, kakao i oleju kokosowego.
Zobacz też:
Henna do brwi – ranking [cnt-year]

Jak przyciemnić brwi henną?

W domu możesz też wykonać zabieg koloryzacji brwi naturalna henną. Ten naturalny barwnik roślinny dostępny jest w różnych odcieniach w drogeriach. Instrukcję przygotowania farby i wykonania zabiegu znajdziesz na opakowaniu farby. Przed koloryzacją oczyść łuk brwiowy mleczkiem kosmetycznym i odtłuść go tonikiem. Skórę przy łuku brwiowym posmaruj tłustym kremem, aby jej nie zafarbować. Nałóż kolor i odczekaj około 5 minut, a potem zmyj go wacikiem. Jeśli brwi są za szerokie, usuń zbędne włoski przy pomocy pęsety.

Nie tylko koloryzacja. Na czym polega pielęgnacja brwi?

Aby brwi wyglądały ładnie i zdrowo, powinny być dość gęste, a przy tym mieć odpowiedni kształt. Jeśli chcesz zagęścić brwi, smaruj je regularnie olejem rycynowym lub specjalną odżywką z apteki. Równie istotna jest odpowiednia dieta, bogata w witaminy A i E oraz mikroelementy, takie jak cynk i selen. Kolejna sprawa to regulacja i czesanie włosków brwiowych. Aby ustalić kształt łuku brwiowego, przyłóż ołówek od skrzydełka nosa przez źrenicę. Skrzyżowanie ołówka z brwią wyznacza jej najwyższy punkt. Z kolei koniec brwi określisz, przykładając ołówek od skrzydełka nosa skosem aż do zewnętrznego kącika oka.

Już wiesz, jak przyciemnić brwi oraz jak je samodzielnie pielęgnować. Pamiętaj, że nawet jeśli na co dzień nie nosisz mocnego makijażu, to ładnie zarysowane i przyciemnione brwi podkreślają oczy i rysy twarzy.Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2022