Jak odświeżyć włosy bez mycia? Poznaj sprawdzone sposoby

jak odświeżyć włosy bez mycia

Wiele kobiet i mężczyzn zmaga się z problemem szybko przetłuszczających się włosów. Jeśli w dodatku taka osoba długo pracuje lub często podróżuje, to regularne mycie włosów bywa niekiedy niemożliwe. A wówczas warto znać sposoby na to, jak odświeżyć włosy bez mycia. Chcesz wiedzieć, jak zawsze bez względu na okoliczności mieć świeżo wyglądającą fryzurę? Skorzystaj z naszego poradnika.

Kup i noś przy sobie suchy szampon do odświeżania włosów

To kosmetyk w formie aerozolu, który szybko i w łatwy sposób odświeża włosy. Wystarczy wstrząsnąć opakowaniem i spryskać włosy u nasady. Następnie delikatnie wmasuj proszek w kosmyki. Odczekaj 3-5 minut. Schyl głowę i wyczesz z włosów pozostałości kosmetyku.W razie potrzeby delikatnie je natapiruj i wygładź fryzurę. Nie masz przy sobie szamponu? Do drogerii jest za daleko? Na to też jest sposób.

Jak odświeżyć włosy bez mycia, gdy nie ma suchego szamponu?

Jeśli nie masz schego szamponu, albo właśnie zauważyłaś, że opakowanie jest puste, to często wystarczy talk kosmetyczny. Nie masz przy sobie talku? Może też być mąka ziemniaczana. Te proszki wchłaniają z włosów nadmiar sebum, dzięki czemu kosmyki odzyskują świeży wygląd. Jak zastosować talk lub mąkę? Posyp delikatnie proszkiem włosy, zwłaszcza pasma tuż przy skórze. Odczekaj około 3 minut. Następnie pochyl głowę i wyczesz włosy, starając się, aby nie pozostały białe ślady na skórze głowy ani na odzieży.

Uczesz kosmyki. jeśli masz włosy długie lub średniej długości, to zwiąż je gumką w koński ogon lub zepnij spinką.

Włosy długie, przetłuszczone u nasady. Jak je szybko odświeżyć?

U wielu osób mających długie włosy kosmyki przetłuszczają się tuż przy skórze. Końce pukli pozostają zaś suche. Jak sobie z tym poradzić? Schyl głowę i rozczesz włosy tak, aby je trochę dotlenić i dodać objętości. Następnie delikatnie je natapiruj i wygładź. Włosy z boków i czubka głowy zbierz gumką w kok. Włosy z tyłu głowy pozostaw rozpuszczone. Dzięki temu twoja fryzura będzie wyglądała świeżo i modnie. 

Zobacz też:  Dlaczego szampony w kostce są lepsze od tradycyjnych?

Jeśli denerwują cię szybko przetłuszczające się włosy, to zaopatrz się w suchy szampon, dzięki któremu szybko odświeżysz fryzurę. W rozwiązaniu problemu pomoże ci też zmiana kosmetyków do mycia i stylizacji włosów.Powiązane artykuły:

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.