Geometria brwi to pierwszy krok w kierunku wypracowania idealnego kształtu brwi. Na tej podstawie wykonać można właściwą regulację i pielęgnację. Zrobienie geometrii brwi umożliwia nadanie brwiom odpowiedniego kształtu, szerokości, rozstawu i stopnia łuku. Możliwe jest w ten sposób odzyskanie naturalnej symetrii i podkreślenie oczy i naturalnego kształtu twarzy. W wyniku depilacji i innych zabiegów, obejmujących brwi i rzęsy, naturalny kształt często zostaje wypaczony. Dzięki geometrii można go szybko odzyskać.

Geometria brwi – co to dokładnie jest?

Geometria brwi, nazywana architekturą brwi, nie wszystkim kojarzy się z zabiegiem kosmetycznym. Nic bardziej mylnego. Tak naprawdę geometria brwi powinna być postawą wszystkich działań, wykonywanych przez stylistykę brwi. Jest to zabieg, podczas którego wyznacza się linie względem punktów twarzy, co pozwala osiągnąć maksymalnie naturalny efekt. Zazwyczaj poleca się, żeby pierwszą geometrię wykonała profesjonalna kosmetyczka podczas stylizacji łuku brwiowego. Dzięki temu, jeśli masz już nadany kształt łuku brwiowego, możesz regulować brwi w domu. Zabieg wykonywanego jest za pomocą specjalnych narzędzi, takich jak na przykład suwmiarka i nić do geometrii. Efektem są piękne, równe, perfekcyjne brwi, które idealnie pasują do danej twarzy.

Jak krok po kroku wykonać geometrię brwi?

Stylizacja brwi z powodzeniem może być także wykonywana w domu. W tym celu wystarczy kilka podstawowych narzędzi, między innymi pęseta. Najpierw jednak trzeba wykonać geometrię. Jak się do tego zabrać? Sprawdź kilka sprawdzonym porad.

  1. Pierwszym krokiem jest wyznaczenie początku łuku brwiowego. W tym celu należy przyłożyć kredkę w linii pionowej, zaraz obok skrzydełek nosa. Punkt, który wyznaczy kredka w łuku, powinien być początkiem brwi.
  2. Następnie należy opracować kształt. Załamanie wyznacza się, przykładając kredkę do nosa i przesuwając ją na ukos, w kierunku źrenicy. Punkt powinien znaleźć się w mniej więcej 2/3 długości brwi.
  3. Analogicznie wyznaczyć należy koniec brwi.
  4. Ostatnim etapem jest połączenie trzech linii równolegle do oka, jednak niezbyt wysoko. Brwi nie mogą być zbyt cienkie, powinny też zwężać się przy zewnętrznej części.
  5. Geometria brwi pozwala wyznaczyć idealny ich kształt. Wszystkie włoski, które znajdują się poza wyznaczonym obszarem, powinny zostać usunięte.
Zobacz też:
Microblading brwi – na czym polega, jak długo się utrzymuje i ile kosztuje?

Geometria brwi a ich kształt

Mapowanie brwi pozwala uzyskać różne ich kształty, jednak warto pamiętać, że najważniejsze jest idealne dopasowanie ich do twarzy. Nie zawsze podążanie za modą i trendami to najlepszy pomysł. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek i brać z mody tylko to, co pasuje do nas samych. Jeśli chodzi o brwi, świetnie sprawdza się zasada, że ostrzejsze rysy potrzebują łagodnego łuku brwi, a okrągła i delikatna buzia – nieco konkretniejszych brwi. Jednak zawsze wyznacznikiem powinna być indywidualna uroda. Po wykonaniu geometrii brwi, warto nadać im charakteru koloryzacją. W tym celu idealnie sprawdza się henna pudrowa.

Geometria brwi to zabieg, który z powodzeniem można wykonać w domu. Jeśli jednak masz wątpliwości, jak to zrobić, nie wahaj się skorzystać z pomocy stylistki brwi. W ten sposób osiągniesz idealny, naturalny kształt łuku brwiowego, który podkreśli twoje piękno.Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2022