Rodzaj fryzury powinien być dopasowany do kształtu twarzy i długości włosów. Najlepiej doradzi ci w tym względzie doświadczony specjalista. Cieniowanie można wykonać zarówno na krótkich, jak i długich włosach. Wycieniowane włosy nie wychodzą z mody już od kilku lat. Na czym polega t metoda strzyżenia? Dowiedz się, jakie są techniki cieniowania, jakimi wadami czy zaletami się odznaczają i komu najbardziej pasują cieniowane fryzury.

Cieniowane włosy – co to za cięcie?

Na czym polega cieniowanie włosów? Efektem tej metody jest różna długość włosów. Od spodu są dłuższe i skracają się bliżej wierzchnich warstw. Technika wykonania nie jest jednak prosta, dlatego najlepiej udać się do profesjonalisty, który zrealizuje twoje oczekiwania względem fryzury. Jeśli cięcie nie zostanie wykonane poprawnie, efekt końcowy może okazać się niezadowalający. Zwykle jednak cieniowanie sprawia, że włosy stają się lekkie i zwiewne. Zdecydowanie gęstsze i uniesione u nasady. Możesz też zdecydować się na lekkie cieniowanie, które nie będzie prawie widoczne.

Włosy wycieniowane – techniki

Jakie techniki cieniowania najczęściej stosują fryzjerzy? Wyróżnia się między innymi cieniowanie na tępo, dzięki któremu włosy będą uniesione u nasady i zyskają objętość. Kolejny rodzaj to cieniowanie piórkowe, degażowanie włosów, efilowanie, pikowanie końcówek i ząbkowanie. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, która z wymienionych technik będzie najlepsza. Doświadczony fryzjer, który zna się na swojej pracy z pewnością dobierze odpowiednią technikę, która będzie dopasowana do klienta. 

Pocieniowane włosy – czy warto?

Włosy wycieniowane mają zarówno swoje wady, jak i zalety. Zacznijmy jednak od pozytywnych aspektów. Cieniowanie przede wszystkim dodaje włosom objętości i lekkości. Z kolei w przypadku włosów kręconych poprzez takie strzyżenie można jeszcze wydobyć jeszcze mocniejszy skręt. Jeśli włosy będą dobrze obcięte, możesz mieć pewność, że świetnie się ułożą, dzięki czemu nie będziesz musiała spędzać długich godzin na modelowaniu, suszeniu i innych stylizacjach. Jeśli chodzi o wady, należy uważać na przerzedzanie się włosów. Z tego powodu ten typ strzyżenia nie jest polecany osobom, które mają bardzo cienkie i słabe kosmyki. Ponadto cieniowane włosy mogą być bardziej podatne na zniszczenia, a jeśli zostaną nieprofesjonalnie obcięte – mogą się źle układać. Z pewnością długie cieniowane włosy czy cieniowane włosy do ramion to nie fryzura dla każdego. 

Zobacz też:
Jak dbać o przetłuszczające się włosy – poradnik

Wycieniowane włosy – komu pasują?

Chcesz dowiedzieć się, komu pasują wycieniowane włosy? Można powiedzieć, że to rodzaj cięcia, który sprawdzi się praktycznie przy każdym kształcie twarzy, pod warunkiem, że włosy mają wystarczającą objętość. Wszystko tak naprawdę zależy od umiejętności fryzjera. Cieniowanie włosów będzie świetnie wyglądało przede wszystkim u osób z bardzo grubymi czy kręconymi włosami.

Należy mieć też na uwadze, że cieniowanie włosów może dodatkowo podkreślić fakt, że włosy są zniszczone. Jeśli decydujesz się na takie posunięcie, najpierw zadbaj o ogólną kondycję i stan włosów. To bardzo ważne, ponieważ zniszczone końcówki będą widoczne na całej głowie.

Fryzury cieniowanie – jak stylizować?

Gdy już zdecydujesz się na fryzurę cieniowaną, warto dowiedzieć się, jak na co dzień stylizować takie włosy. Na szczęście dobrze obcięte cieniowane włosy same powinny się pięknie układać. Z tego względu warto udać się do sprawdzonego fryzjera, który dobierze odpowiednią fryzurę i rodzaj cięcia do twojego kształtu twarzy i innych czynników, które trzeba uwzględnić. Jeśli masz włosy długie lub półdługie, nadal możesz je upinać. Natomiast jeśli zdecydowałaś się na krótkie włosy, sprawdzić się może układanie ich na szczotkę lub specjalną lokówkę. 

Cieniowanie włosów to bez wątpienia efektywny rodzaj strzyżenia. Sprawdzi się w przypadku włosów gęstych lub kręconych, choć właścicielki cienkich pasemek również mogą się na nie zdecydować. W takim przypadku jednak warto udać się do sprawdzonego fryzjera i zapytać o poradę.

Powiązane artykuły:
Zobacz też:
Humektanty – jeden z trzech sekretów pięknych włosów. Jak je stosować?