O pomadach, kredkach i cieniach do brwi powiedziano chyba wszystko. Tymczasem dobry żel do brwi – z wygodną w aplikacji szczoteczką i aksamitną formułą, w odpowiednim kolorze, naprawdę potrafi zdziałać cuda. W sklepach znajdziesz zarówno tańsze produkty, dostępne już od kilkunastu złotych, jak i droższe, bardziej profesjonalne, których używają zawodowi wizażyści.

Czym charakteryzuje się żel do brwi?

Żel do brwi pozwala podkreślić i uwydatnić włoski, o których istnieniu nawet nie mamy pojęcia. Dzięki wygodnemu aplikatorowi w postaci małej szczoteczki (podobnej do tej, którą możemy spotkać przy kredkach), precyzyjnie nanosimy odpowiednią ilość produktu: ani za małą, ani za dużą, na każdy pojedynczy włos. Dobrej jakości kosmetyk nie tworzy plam na brwiach, łatwo się „przykleja” do brwi – dzięki temu makijaż jest trwały i wygląda bardzo naturalnie. Żel możemy stosować samodzielnie lub jako wykończenie makijażu – bezpośrednio na kredkę, pomadę lub cień. Jego aplikacja jest najszybsza w porównaniu z innymi kosmetykami do brwi – jednocześnie wyczesujemy włoski, nanosimy na nie kolor, nadając im określony kształt. Na plus jest także trwałość – po zastosowaniu żelu nasze włoski będą wyglądały doskonale przez cały dzień, nawet przy częstym dotykaniu ich palcami.

Dla kogo żel do brwi?

Tak naprawdę dla każdego, kto chce, by jego makijaż oczu był naturalny, a do tego trwały. Pomaga okiełznać niesforne brwi – nawet jeśli tuż po wykonaniu makijażu prezentują się nienagannie, w ciągu dnia zaczynają żyć własnym życiem, psując cały efekt. Żel utrzymuje łuki w ryzach, zapobiegając ich wystawaniu poza krawędzie. Z kosmetyku ucieszą się najbardziej posiadaczki jasnych i średniociemnych włosków, które nie chcą ich przyciemniać ani henną, ani kredką, ponieważ boją intensywnego koloru.

Na to warto zwrócić uwagę

  • Kształt i długość szczoteczki: powinna być w miarę krótka i wygodna w użyciu, prosta i wąska, wypukła, w kształcie stożka, czy też lekko wygięta, by ułatwiać precyzyjne i dość szybkie nakładanie kosmetyku na włoski, bez ich sklejania. Na MAKEUP znajdziesz szeroki wybór kosmetyków z takimi właśnie aplikatorami, dzięki którymi w zaledwie kilka sekund wykończysz makijaż.
  • Konsystencja żelu: ani za gęsta, ani za rzadka, czyli taka w sam raz na dokładne pokrycie brwi bez konieczności wycierania nadmiaru spływającego kosmetyku lub też rozcierania grudek.
  • Produkt transparentny czy koloryzujący: jeśli zależy Ci jedynie na utrwaleniu włosków – wybierz wersję bezbarwną, która zadziała na brwi niczym lakier do włosów – zapobiegnie ich odkształcaniu. Z kolei do zagęszczenia i przyciemnienia łuków najlepszym rozwiązaniem będzie kosmetyk w kolorze (wybieraj maksymalnie o ton ciemniejszy od naturalnego).
Zobacz też:
DMSO – jak stosować na skórę? Sekrety bezpiecznej aplikacji

Jak wygląda aplikacja idealna?

Nakładając żel na brwi, staramy się nie dociskać szczoteczki mocno do skóry, a jedynie delikatnie przeczesujemy włoski. Zaczynamy od początku łuku i wykonujemy kilka śmiałych pociągnięć. Warto pamiętać przy tym, by nie aplikować od razu dużej ilości produktu, lecz nałożyć jedną warstwę i w razie potrzeby, dołożyć drugą lub nawet trzecią. Dzięki temu efekt będzie naturalny, a przy tym osiągniemy idealne zagęszczenie łuków.

Mimo wielu zalet, żel do brwi posiada kilka wad. Przede wszystkim, za jego pomocą nie zagęścimy brwi – nawet po podkreśleniu najmniejszych włosków, możemy uznać, że efekt nie jest wystarczający. Po drugie, nie skorygujemy kształtu łuków – tak, jak możemy to zrobić np. kredką. Jeśli więc mamy asymetryczne lub wyjątkowo cienkie brwi, musimy posiłkować się innymi produktami do makijażu, jak chociażby pomadą, za pomocą której dorysujemy brakujące włoski.Powiązane artykuły:
Archiwum: kwiecień 2022