Czy wiesz, jakie sposoby na uzyskanie konturu twarzy obecnie królują wśród vlogerek kosmetycznych? Jednym z nich jest bez wątpienia baking. Na czym on właściwie polega? Odpowiadamy i podpowiadamy. Uzyskaj piękny, gładki i trójwymiarowy makijaż bez smug i zaoszczędź kilka złotych. Robienie makijażu nie jest trudne, wystarczy tylko trochę wolnego czasu i wiedza, którą zyskasz po lekturze. Sprawdź, jaki puder do bakingu wybrać. Przeczytaj nasz poradnik!

Czym jest baking twarzy?

Czy wiesz, co to jest baking w makijażu? Pojęcie to wiąże się z tzw. zapiekaniem makijażu. Brzmi tajemniczo? To innowacyjny sposób na make-up. Polega on na tym, że osoba wykonująca makijaż nanosi na pomalowaną już twarz grubą warstwę transparentnego, sypkiego pudru. Robi to np. za pomocą gąbki typu blender. Po dłuższej chwili zmiata go pędzlem. Co to ma na celu? Baking twarzy przynosi określone korzyści i za chwilę o nich wspomnimy.

Efekty bakingu twarzy – baking w makijażu i jego magiczne właściwości

Wiesz już, co to baking twarzy, Teraz nadszedł moment, aby przybliżyć ci jego pozytywne skutki, przy okazji wymieniając właściwości bakingu. Po pierwsze, baking twarzy przedłuża trwałość makijażu. Dlatego zaliczamy go do wypiekanych kosmetyków, takich jak:

  • cień;
  • róż;
  • bronzer. 

Oznacza to także, że nie ma terminu przydatności i tym samym jest po prostu wieczny. Po drugie, baking twarzy uzupełnia konturing, nadając twojej twarzy trójwymiarowości. Musisz go jednak kłaść blisko „brązowej smugi”, najlepiej na nosie i kościach policzkowych. Po trzecie, gdy robisz smoky eye, możesz zmieść okruszki z policzka.

Zobacz też:
Poznaj szalone trendy i makijaż lat 80.!

Jaki puder do bakingu wybrać?

Powiemy teraz o trzeciej funkcji bakingu. Musisz wiedzieć, że da się ją wprowadzić tylko w przypadku, gdy masz odpowiedni puder. To taki, który z łatwością zmieciesz z twarzy za pomocą pędzla. Najlepiej do bakingu sprawdzi się biały, sypki i nieprzywierający do twarzy. Nawet gdy podczas robienia smoky eye go czymś przez przypadek obsypiesz, będziesz mogła jednym ruchem wyczyścić policzek. W ten sposób uzyskasz makijaż nie tylko piękny, lecz również czysty, czyli bez smug, zamazów i skruszonych pozostałości po tuszu do rzęs.

Baking twarzy latem

Wiele osób poleca baking na wakacje, ponieważ wyróżniają go właściwości wygładzające. Taki produkt niejako potrafi dostosować się do wysokiej temperatury. Na pewno znasz to uczucie, kiedy makijaż topi ci się na słońcu. Jeśli masz grubą warstwę bakingu na samej górze, możesz być spokojna. Stopiony podkład połączy się z nim, tworząc idealnie gładką powierzchnię. Co jeszcze? Zyskasz także warstwę odbijającą światło, czyli tym samym zmniejszysz widoczność swoich zmarszczek. Pamiętaj, im więcej bakingu, tym lepiej. Uzyskaj mat i idź w miasto latem.

Gdzie kupić puder do bakingu?

Puder do zrobienia bakingu możesz znaleźć w każdej drogerii i w internecie. Nie jest on zbyt drogi, a jeśli go prawidłowo użyjesz, da niesamowite efekty. Warto rozważyć jego zakup, aby samodzielnie wykonać profesjonalny makijaż, niczym u gwiazdy z pierwszych stron gazet. Wciąż masz wątpliwości co do tej metody albo nie wiesz jaki puder do bakingu kupić? Przejrzyj internet, a zwłaszcza porady blogerek i profesjonalnych kosmetyczek. To na pewno ułatwi ci wybór idealnego kosmetyku.
Teraz już wiesz, że baking to sposób wykonania trwałego i bardzo wytrzymałego makijażu, za pomocą którego możesz także wymodelować twarz i nadać jej idealnej trójwymiarowości. Wiesz już także, jaki puder do bakingu wybrać. Idealny będzie biały, najlepiej transparentny, który na chwilę zrobi z ciebie „córkę młynarza” i da efekt idealnie gładkiej cery. Puder świetnie sprawdzi się na wakacjach, ponieważ nawet wysoka temperatura nie będzie w stanie zepsuć efektu. Popularność bakingu nie jest przypadkowa i sama możesz się przekonać, jakie korzyści z niego płyną!

Zobacz też:
Pędzel do rozświetlacza – czy wiesz, jakiego powinnaś używać?
Powiązane artykuły: