Łuszczyca jest poważną chorobą skóry, która powoduje nie tylko szereg nieprzyjemnych dolegliwości, ale często jest również źródłem kompleksów. Nic dziwnego, że wielu pacjentów chętnie sięga po różne metody, aby pozbyć się jej objawów. Czy amol na łuszczycę to dobry pomysł? Jak ten popularny środek może pomóc w chorobie skóry? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

Amol na łuszczycę – zastosowanie

Amol to tradycyjny środek złożony z różnych składników, takich jak olejki eteryczne, wosk oraz inne substancje o działaniu nawilżającym, łagodzącym i kojącym. Właśnie dlatego bywa często rekomendowany jako środek pomocniczy w leczeniu łuszczycy.

Może bowiem pomóc złagodzić swędzenie i podrażnienie skóry oraz zapobiegać pękaniu i wysuszaniu naskórka. Trzeba zaznaczyć, że będzie on działał w wymieniony sposób tylko wtedy, kiedy zastosujemy go zewnętrznie. Picie amolu nie będzie miało wpływu na kondycję skóry.

Amol na łuszczycę nie jest złym pomysłem!

Trzeba jednak pamiętać, że jest on jedynie środkiem pomocniczym, który może być stosowany w połączeniu z innymi lekami przepisanymi przez lekarza, jednak nigdy zamiast nich. W razie wątpliwości najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza i zadanie mu bardziej konkretnych pytań.

Jak radzić sobie z łuszczycą?

Łuszczyca krostkowa lub inne rodzaje tej choroby łączą się z szeregiem bardzo dokuczliwych objawów. Amol na łuszczycę stosowany doraźnie i zewnętrznie może pomóc w ich złagodzeniu, jednak równolegle powinna być prowadzona terapia oparta na zaleceniach lekarza. Ta niejednolita choroba często wymaga zastosowania indywidualnych rozwiązań, dlatego można śmiało stwierdzić, że każdy jej przypadek jest inny.

Lekarz może zalecić różne leki, takie jak sterydy, retinoidy lub leki przeciwzapalne, Ważne jest również to, aby dbać o skórę, stosując delikatne kosmetyki i mydła. Unikaj mycia skóry gorącą wodą i nie wyciskaj pojawiających się na niej pęknięć.

Zobacz też:
Egzema – przyczyny, objawy i sposoby leczenia choroby. Czym jest wyprysk kontaktowy?

Łuszczyca jest chorobą autoimmunologiczną, która niejednokrotnie wzmaga się pod wpływem przewlekłego stresu. Może on nasilać objawy, dlatego ważne jest, aby znaleźć skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem. W takich sytuacjach dobrze sprawdza się joga, ćwiczenia oddechowe, czy nawet psychoterapia.

Amol na łuszczycę – podsumowanie

Amol jest tradycyjnym środkiem leczniczym, który zazwyczaj stosowany jest doustnie. Jego zastosowanie zewnętrzne może jednak łagodzić różnego rodzaju zmiany skórne, w tym także te związane z łuszczycą. Działanie nawilżające i kojące przynosi ulgę w swędzeniu i pieczeniu zmienionej chorobowo skóry. Warto jednak pamiętać, że amol na łuszczycę powinien być stosowany wyłącznie jako uzupełnienie terapii, a nie jako alternatywa dla niej.

Powiązane artykuły:

Archiwum: grudzień 2022