Cellulit najczęściej pojawia się w okolicy ud i pośladków. W tych miejscach zazwyczaj dochodzi do nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej i związanych z tym obrzęków. Medycyna estetyczna proponuje doskonałe rozwiązania i sposoby leczenia cellulitu. Jednym z nich jest Alidya, innowacyjny preparat antycellulitowy.

Alidya – jak działa?

Alidya powstała z inicjatywny profesora Pasquale Motolose, który wysnuł nową teorię powstawania cellulitu. Według niego przyczyną powstawania cellulitu są złogi żelaza, przedostające się z mikrokrążenia. Aby zniwelować cellulit, należy więc pozbyć się zalegających złogów. W ten sposób działa właśnie Alidya. Powoduje ona chelatację, czyli usunięcie niepotrzebnych złogów i toksyn. Prowadzi też do drenażu osmotycznego, czyli usunięcia nadmiaru wody. 

W ten sposób dochodzi do zmniejszenia obwodu i usunięcia ewentualnych obrzęków. Alidya pobudza krążenie i stymuluje procesy regeneracyjne. Działa antyoksydacyjnie i alkalizująco.

Jak wygląda zabieg?

Alidya to zabieg mezoterapii igłowej, aplikacja preparatu odbywa się więc poprzez podanie go cienką igłą. Innym sposobem jest stosowanie rollera w postaci dysku. Umożliwia on zrobienie aż 500 000 nakłuć w czasie 5 minut. Zabieg jest bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych. Wykonanie zabiegu trwa około 30 minut. Zaleca się wykonanie 5-7 zabiegów w odstępach co 1 tydzień. Następnie po upływie ok. 15-30 dni po zakończeniu cyklu, warto podać kolejna dawke, oraz dawkę przypominającą raz do roku.

Preparat jakim jest Alidya umożliwia pozbycie się cellulitu, szczególnie w jego początkowej fazie. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest m.in. ciąża, karmienie piersią, choroba nowotworowa, czy choroby przewlekłe. Przyjęcie całej serii wymaga powtórzenia raz do roku w formie dawki przypominającej.Powiązane artykuły:
Zobacz też:
Skuteczny krem na cellulit. Jaki ma skład? Na czym polega jego działanie? Sprawdź, jak dbać o ciało, aby pozbyć się cellulitu